Biały miś wróci na Krupówki?

Biały miś wróci na Krupówki?

Łukasz Bobek

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Być może biały niedźwiadek wróci na Krupówki. Władze miasta zapowiadają, że razem z Biurem Promocji Zakopanego zastanowią się, jak to zrobić, by jeden z symboli Zakopanego zupełnie nie przepadł.
Biały niedźwiedź od lat był symbolem Zakopanego

Biały niedźwiedź od lat był symbolem Zakopanego ©Przemysław Bolechowski

Decyzja władz miasta podyktowana jest burzą, jaka przetoczyła się przez media w poprzednim tygodniu. Wywołało ją zniknięcie jednego z symboli Krupówek - kukły białego misia i bernardyna, z którym turyści robili sobie zdjęcia.

- Właściciel tych atrakcji stracił zezwolenie na działalność na Krupówkach, bo nie stosował się do obowiązujących zasad. Otóż nie dostał zgody na stanie z kucykami, a mimo to wprowadzał te zwierzęta na Krupówki. Mimo ostrzeżeń, robił to wielokrotnie, dlatego stracił prawo działalności na deptaku - wyjaśnia powody zniknięcia misia wiceburmistrz Zakopanego Wojciech Solik.

O misia pytał na czwartkowej sesji rady miasta radny Jan Gąsienica Walczak. Zaproponował, by sprawą zajęło się Biuro Promocji Zakopanego.

Solik przyznaje jednak, że rzeczywiście symbolem Zakopanego od długich lat był biały niedźwiadek. - Faktycznie, zastanowimy się razem z dyrektorem Biura, co zrobić z białym misiem, tak by ten symbol mógł powrócić na ulice Zakopanego - zapowiedział na piątkowej konferencji prasowej wiceburmistrz Solik.

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij, zarejestruj się i korzystaj za darmoSkandaliczna obsługa kibiców - Wisła Kraków przeprasza - przeczytaj!
 
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
 

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
biały miś

Julian (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 86 / 90

Niekoniecznie musi to być obskurna skóra rozciągnięta na kiju.Przecież Zakopane może zafundować sobie misia rzeźbę ,który byłby na stałę ustawiony przy deptaklu

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo