Oto najlepsze gimnazja w Krakowie

Oto najlepsze gimnazja w Krakowie

Katarzyna Janiszewska

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Oto najlepsze gimnazja w Krakowie
1/5
przejdź do galerii
Już wiemy, w których szkołach młodzież uczy się najpilniej. W Gimnazjum Pijarów w Krakowie mają najlepszych humanistów i umysły ścisłe.
Tegoroczny egzamin gimnazjalny przeprowadzony był na nowych zasadach. W części humanistycznej gimnazjaliści rozwiązywali zestawy zadań z języka polskiego oraz historii i wiedzy o społeczeństwie, w części matematyczno-przyrodniczej - zestawy zadań z matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii. W trzeciej części egzaminu uczniowie zmierzyli się z zestawem zadań z języka obcego nowożytnego albo tylko na poziomie podstawowym, albo na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

W tym roku najlepsze wyniki osiągnęła młodzież z gimnazjum o. Pijarów. - Jestem bardzo dumna z moich uczniów, ale również z nauczycieli - podkreśla Agnieszka Materkowska, dyrektor ds.
gimnazjum w Zespole Szkół Zakonu Pijarów. - Miejsca w rankingach mają mniejsze znaczenie. Najważniejsze, by dzieci zostały wynagrodzone za swoją pracę i dostały się na wymarzone kierunki. W naszej szkole kładziemy nacisk nie tylko na wysoki poziom nauczania, ale również na zachowanie. Katolicki profil ułatwia nam przekazywanie młodzieży dobrych wzorców - dodaje.

Jaka jest recepta na sukces? - Mamy świetną kadrę i zdolnych uczniów - mówi pani dyrektor. - Staramy się stworzyć atmosferę sprzyjającą nauce.

Egzamin w nowej formule umożliwia określenie, w jakim stopniu uczeń opanował umiejętności, takie jak m.in. krytyczne myślenie, precyzyjne rozumowanie oraz analizowanie przebiegu zjawisk.

Na podstawie danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie

Euro 2012 w Krakowie: zdjęcia, wideo, informacje! [SERWIS SPECJALNY]

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!


Komentarze (37)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
najlepsze gimnazjum 17 w całym krakowie !

roza90 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 38


tylko i wyłącznie GIMNAZJUM 17 w KRAKOWIE ! Bo ma nowego nauczcyciela informatyki p.Tomka :**** Boooooski :***

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
najlepsze gimnazjum w krakowie gimnazjum nr 17

Jenny (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 50

najlepsze gimnazjum w krakowie to gimnazjum nr 17 ! Tam uczy pan Tomek i jest boski !!!! :***** reszta tez jest spoko więc POLECAM tę szkołe !!!!!! pozdr

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
gimnazjum

Hania (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

To nie będzie komentarz, to zapytanie o gimnazjum w którym są: dobrze wyposażone pracownie i nauczyciele wraz z uczniami z nich korzystają, nauczyciele mają ludzką twarz w sercu, a nie tylko na...rozwiń całość

To nie będzie komentarz, to zapytanie o gimnazjum w którym są: dobrze wyposażone pracownie i nauczyciele wraz z uczniami z nich korzystają, nauczyciele mają ludzką twarz w sercu, a nie tylko na zewnątrz, dyrekcja jest przychylna nauczycielom i uczniom (taki dyrektor jak ten z serialu "Szkoła" w gimnazjum). Dlaczego? dlatego, że dziecko zmieniło szkołę, a szkoła zmieniła dziecko z ucznia bardzo dobrego na dostatecznego. Uczeń nie ma zaległości, jest ubiegłorocznym laureatem konkursów: przyrodniczego i ekologicznego (w nowej szkole dostaje 2 i 1 z przyrody chociaż materiał obecnej klasy ma wyuczony, bo musiał do konkursu taką wiedzę posiadać). Olimpiady są w wyższych klasach edukacji, w podstawowym systemie edukacyjnym obecnie są konkursy. Mus zmiany szkoły wynikł ze zmiany miejsca zamieszkania. dziecko na początku roku dostawało 6 i 5, teraz 3 i 2, chociaż uczy się dużo więcej, przy ponad przeciętnym IQ i opinii psychologicznej że pracuje samodzielnie i szybko otrzymuje takie niskie oceny. Uważam, że jest to grabież psychiczna dziecko. Wyjaśniam dlaczego tak to rozumiem. W opisach gimnazjów przeczytałam, że dobrze jest jak uczniowie otrzymują sprawiedliwą zapłatę, czyli ocenę, za swoją pracę. To tak jak dorosłego oszukać w zapłacie za pracę, więcej do tej pracy nie pójdzie. Nasze dziecko też nie chce chodzić do tej szkoły. Ale czy przenosić go na pół roku nauki do innej szkoły? Już nie wiem czy zafundować dziecku nowy stres zmieniając szkołę czy zostawić go ze starym problemem. Dlatego szukam państwowego gimnazjum o ludzkiej twarzy. Czy są takie jeszcze?
PS
Jako laureat konkursu przedmiotowego jest zwolniony uczeń z egzaminu szóstoklasisty i ma zapewniony wstęp do dowolnie wybranego gimnazjum.
Pozdrawiam zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ginmnazjum

kornelia22 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Jesli chodzi o szkoły prywatne to ja wiem ze np.to gmnazjum o którym piszecie ma bardzo dobre opinie , moje dziecko uczy sie bardzo dobrze pod okiem wykwalifikowanej kadry nauczycieli.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
V gimnazjum

lena_palena (gość)

Zgłoś naruszenie treści

DLa mnie to prosty wybór własnie jesli chodzi o Gimnazjum. Jesli mamy taka szanse ze mozemy smialo własnie posłac do takiej szkoły swoje dziecko http://www.prywgim5.krakow.pl/

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Gimnazjum nr 69

Ula uczennica kl 6 (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Jestem w 6 klasie, teraz idę do gimnazjum, wybrałam numer 69, jest tam bardzo miła atmosfera i jest świetnie. Polecam. :)))


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
GIMNAZJUM NR 69, ODPOWIEDŹ DLA ULI

Ania Z. (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Ja chodzę do VI klasy, idę teraz do gimnazjum. Byłam odwiedzić szkołę nr 69, i byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Jest tu bardzo fajnie, przytulnie, miło. Panuje tam bardzo przyjemna atmosfera. Ja...rozwiń całość

Ja chodzę do VI klasy, idę teraz do gimnazjum. Byłam odwiedzić szkołę nr 69, i byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Jest tu bardzo fajnie, przytulnie, miło. Panuje tam bardzo przyjemna atmosfera. Ja i moi rodzice rozmawialiśmy z panią dyrektor i innymi nauczycielami. Rodzice od razu powiedzieli, że pójdę tam. Jeżeli rodzice szóstoklasistów chcą, aby ich dzieci byli wykształceni i wyszli na ludzi, dajcie je do gimnazjum nr 69. Ja jestem zadowolona... Myślę że rodzice innych dzieci też będą. Wystarczy pojechać i sprawdzić..! POLECAM WSZYSKIM SERDECZNIE, NIE MA SIĘ CO ZASTANAWIAĆ! DAJCIE TAM SWOJE DZIECI! Będą bardzo bezpieczne :-)zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Odpowiedź

Kacper (gość)

Zgłoś naruszenie treści

ZGADZAM SIĘ! JA TEŻ CHODZĘ DO 69 DO III GIMNAZJUM, WSZYSCY SIĘ TU UCZĄ, JEST SUPER! NAPRAWDĘ ZRÓBCIE TO DLA SWOICH DZIECI, I DAJCIE JE TAM! NAUCZYCIELE SĄ MILI, PANI DYREKTOR RÓWNIEŻ. JA TEŻ NIE...rozwiń całość

ZGADZAM SIĘ! JA TEŻ CHODZĘ DO 69 DO III GIMNAZJUM, WSZYSCY SIĘ TU UCZĄ, JEST SUPER! NAPRAWDĘ ZRÓBCIE TO DLA SWOICH DZIECI, I DAJCIE JE TAM! NAUCZYCIELE SĄ MILI, PANI DYREKTOR RÓWNIEŻ. JA TEŻ NIE ODDAŁBYM TEJ SZKOŁY NA INNĄ. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Odpowiedź na komentarz Uli

Małgosia (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Ja chodze do 2 gimnazjum w szkole nr 69, za nic bym nie poszła gdzie indziej, tu jest najlepiej. Jeżeli rodzice chcą dobrze, niech dadzą dzieci do 69 :) :3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
szkoła

annika (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Jesli stac rodziców na posłanie do takiej szkoły to ja tez uważam ze to bardzo dobre rozwiązanie i tylko wpłynie pozytywnie jak najbardziej na nasze dziecko.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
gimnazja

anielka (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Bardzo dobrze ze powstaja takie rankingi bo dzieki nim jest tez nam łatwiej podjąc konkretną decyzje do którego z nich posłać swoje dziecko.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
szkoły

martyna (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Kazdy rodzic wczesniej czy pózniej stanie własnie przed wyborem i podjeciem decyzji jesli chodzi o wybór tej szkoły. Potem nasze dziecko bedzie miało lepiej w Liceum na pewno pod kątem nauki.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
szkoła

renata (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Najlepiej o takie rzeczy to już bezpośrednio pytać w szkole. Tam na 100% odpowiedzą i podpowiedzą co robic.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo