Krakowianie zapłacą za parking radnych

Krakowianie zapłacą za parking radnych

Arkadiusz Maciejowski

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Krakowianie zapłacą za parking radnych

©wojciech matusik

Ponad 30 tysięcy złotych - tyle publicznych pieniędzy zostanie w tym roku przeznaczone na to, aby radni miejscy - przyjeżdżając na sesje - nie musieli z własnej kieszeni płacić za zaparkowanie samochodu. O takie "dofinansowanie" zabiegali sami.
Krakowianie zapłacą za parking radnych

©wojciech matusik

- 29 radnych zwróciło się do przewodniczącego Bogusława Kośmidera o zapewnienie im parkingu w czasie obrad sesji (pod Urzędem Miasta miejsca wystarcza tylko dla kilku samochodów). Przewodniczący przedstawił sprawę na posiedzeniu Komisji Głównej - dowiadujemy się w kancelarii RMK.

Chwilę później radni wprowadzili swój pomysł w życie. Na rok 2012 została zawarta umowa najmu z klasztorem oo. franciszkanów na udostępnienie 25 miejsc parkingowych w dniach posiedzeń sesji.

- Opłata za jednorazowy postój 25 samochodów wynosi dokładnie 1 250 zł - wyjaśniają w kancelarii RMK. W tym roku odbyć ma się ok. 25 sesji, więc na komfort radnych z budżetu miasta przeznaczonych zostanie minimum 30 tys. złotych.

Krakowianie nie kryją oburzenia.

- W każdej normalnej instytucji jest tak, że jeśli na parkingu przed firmą nie ma miejsca, to pracownik musi zapłacić za parkowanie w strefie albo przyjeżdżać komunikacją miejską - denerwuje się Marcin Kowalczyk, mieszkaniec Grzegórzek.

Przewodniczący Kośmider podkreśla, że podobne zasady panują od wielu lat i do tej pory nikogo to nie bulwersowało. - Sam byłem sceptyczny co do tego pomysłu, bo rozmawialiśmy kilka razy, czy nie powinno się z niego zrezygnować. Zapadła jednak decyzja, że parking będzie wynajmowany - wyjaśnia Kośmider.

Nie zamierza podejmować żadnych kroków, aby radni sami płacili sobie za miejsca parkingowe.

Wybieramy Superkota! Zobacz fantastyczne zdjęcia kotów i oddaj głos na najpiękniejszego!

5 czerwca z Gazetą Krakowską kupisz "Euro 2012 Niezbędnik Kibica"

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!


Komentarze (20)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Radni mają diety na opłacenie parkingu

henio (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 22 / 18

Dopłata do parkingu to taki sposób radnych na podniesienie sobie diet. Przecież diety radnych są właśnie na pokrycie tego typu kosztów, jeśli ktoś musi dojeżdżać autem.

Jestem ciekawy, jak takie...rozwiń całość

Dopłata do parkingu to taki sposób radnych na podniesienie sobie diet. Przecież diety radnych są właśnie na pokrycie tego typu kosztów, jeśli ktoś musi dojeżdżać autem.

Jestem ciekawy, jak takie dodatkowe finansowanie ma się do reguł ograniczających diety radnych: http://www.rp.pl/artykul/258677.html - ktoś się orientuje?zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
tramwajami lub rowerami

liquid (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 21 / 23

zapierd.....ć nieroby!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
To o 30tys zł więcej

Arch. KS (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 18 / 14

To o 30tys złotych więcej niż wydano na infrastrukturę rowerową w Krakowie w 2011roku. Te pieniądze służą jedynie dalszemu odrealnianiu krakowskich radnych.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
bezczelność

kwas (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 18 / 13

Radni już presadzają, dość że diety mają w wysokości średniej krajowej i to bez podatku to jeszcze parking.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
radni

madame Duuulska (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 16 / 20

Brawo,napewno czesciej bede na obradach Rady by zobaczyc czy miejsca parkingowe zwiekszyly frekwencje Radnych! Wszyscy chetnie by dowiedzieli sie KTORZY RADNI tak bardzo potrzebowali parkingu ?...rozwiń całość

Brawo,napewno czesciej bede na obradach Rady by zobaczyc czy miejsca parkingowe zwiekszyly frekwencje Radnych! Wszyscy chetnie by dowiedzieli sie KTORZY RADNI tak bardzo potrzebowali parkingu ?
moze ktos podesle LISTE>>>zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Arogancja wladzy

kk (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 20 / 16

kwitnie i ma sie dobrze.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
parking dla radnych

mieszkanka (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 21 / 21

są granice bezczelności i żerowania na społeczeństwie ,któremu sie narzuca dodatkowe obciążenia finansowe (czytaj -różne przywileje luksusowe z naszych podatków) na rzecz wyższych w hierarchii...rozwiń całość

są granice bezczelności i żerowania na społeczeństwie ,któremu sie narzuca dodatkowe obciążenia finansowe (czytaj -różne przywileje luksusowe z naszych podatków) na rzecz wyższych w hierarchii pracowników różnych Urzędów Państwowych .A PARKING NA OBRZEŻACH MIASTA NIEŁASKA? ..I DOWÓZ AUTOBUSEM ZBIORCZYM DO MIEJSCA NARAD (I PODOBNYCH) I POWRÓT AUTOBUSEM ZBIORCZYM - NIEŁASKA? - PRZYNAJMNIEJ NIKT BY NIE WYCHODZIŁ WCZEŚNIEJ - FREKWENCJA UCZESTNIKÓW ZNACZNIE BY SIĘ POPRAWIŁA - PRZECIEŻ ZA TO IM SIĘ PŁACI -TEŻ Z NASZYCH PODATKÓW ! ŻENUJĄCE ...zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Poproszę o imienną listę "biednych" radnych,

jacol (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 24 / 13

których nie stać na parking lub bilet komunikacji miejskiej. Skasuję ich w kolejnych wyborach bez względu na to jaką partię reprezentują. Krzykaczom przeciwko PO - wiem, że opcje polityczne są tu...rozwiń całość

których nie stać na parking lub bilet komunikacji miejskiej. Skasuję ich w kolejnych wyborach bez względu na to jaką partię reprezentują. Krzykaczom przeciwko PO - wiem, że opcje polityczne są tu wszelkie i nie warto bić przeciwnika bez rozpoznania "zdrajców" we własnych szeregach...
Z tą listą nie żartuję - jako wyborca i płatnik podatków - mam prawo wiedzieć kto i na co je wydaje!zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Krakowem rządzi PO i ma większość w Radzie Miasta

Aby żyło się lepiej. Wszystkim ! (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 13 / 20

Więc nie trzeba być "krzykaczem", żeby wiedzieć, że nic bez ich wiedzy i głownego udziału nie przejdzie. A bizantyjska PO tak obrosła w piórka, że to tylko maleńki dodatek do ich dochodów.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
A nie Majchrowski?

Paweł (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 13 / 16

A ja myślałem, że Krakowem rządzi Majchrowski ze swoją świtą, bo przecież tak mówią ustawy. Widocznie jest jest inaczej. Dziękuję bardzo wspaniały człowieku za uświadomienie mi mojego błędu.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
mpk niech zap...

zbulwersowany krakus (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 46 / 21

a co to nie ma w Krakowie mpk? przecież to taki wspaniały środek komunikacji. Niech sie dziady na rowery przesiądą albo na taczki i bedzie mniejszy problem z parkingiem.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Krakowianie zapłacą ....

Krakowianin (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 27 / 22

Za" pracę" na sesjach radni otrzymują diety/ tj.wynagrodzenie/ i jest ich prywatną sprawą jak dostają się na sesję jest ich prywatną sprawą, poza tym niepełnosprawni korzystają z bezpłatnego...rozwiń całość

Za" pracę" na sesjach radni otrzymują diety/ tj.wynagrodzenie/ i jest ich prywatną sprawą jak dostają się na sesję jest ich prywatną sprawą, poza tym niepełnosprawni korzystają z bezpłatnego parkowania w wydzielonych miejscach .Poza tym czy radni mieli prawo podejmować takiej decyzji- uchwały ???/ biuro legislacyjno-prawne UM Krakowa powinno zbadać czy nie nastąpiło naruszenia prawa...
Poza tym jeżeli tak to otrzymują określone korzyści materialne które powinny być umieszczone w zeznaniu
rocznym danego radnego

Krakowianin zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo