Menu Region

Nowy Sącz: pierwsi chorzy już w hospicjum

Nowy Sącz: pierwsi chorzy już w hospicjum

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Wojciech Chmura

2Komentarze Prześlij Drukuj
We wtorek pierwsi chorzy terminalnie zostaną przyjęci do stacjonarnego hospicjum w Nowym Sączu. Wczoraj grupa pracowników, po uprzednim przeszkoleniu, zjawiła się w pracy, aby przygotować dom dla pacjentów. Zatrudnionych zostało 3 lekarzy, 12 pielęgniarek, psycholog i fizjoterapeuta. Pracować będą pod dyrekcją Mieczysława Kaczwińskiego i jego zastępcy ds. medycznych doktor Zofii Kubisz-Pajor.
- Hospicjum rozpoczęło pracę 1 maja, w pierwszą rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II - podkreśla prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum Leszek Zegzda. - Nie ma lepszego patrona dla tego przedsięwzięcia, dla osób chorych, cierpiących i umierających.

Sądeckie hospicjum ma na razie kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na 18 pacjentów, choć może docelowo objąć opieką czterdziestu chorych.
- Przyjmowanie osób do hospicjum z terenu Nowego Sącza i okolic przebiegać będzie na zasadach określonych szczegółowo przez NFZ - podkreśla dr Kubisz-Pajor. - Ogólnie mówiąc, są to ludzie leczeni już tylko objawowo, a nie przyczynowo, w terminalnym stadium choroby. Prowadzone od lat hospicjum domowe nadal będzie funkcjonować.

Leszek Zegzda przypomina, że nareszcie spełnia się przyrzeczenie nowosądeckich samorządowców złożone Janowi Pawłowi II u stóp ołtarza na starosądeckich Błoniach w czerwcu 1999 roku. Dziesięć lat później prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak przekazał grunt pod budowę placówki, którą oficjalnie otwarto przed Bożym Narodzeniem w ubiegłym roku. Z przyjęciem pacjentów zwlekano z powodu braku umowy z NFZ.

Trwa plebiscyt na Superpsa! Zobacz zgłoszonych kandydatów i oddaj głos!

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!


2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Hospicium już działa ?

+96 / -89

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

młody (gość)  •

Bogu dzięki że już to funkcjonuje ale napawa niepokojem to że zastępcą dyrektora została ZOFIA KUBISZ PAJOR . Gdzie jeszcze jej nie było tym bardziej że ona nie ma nic wspólnego z patronem tej placówki.Czyżby nowy sącz nie miał lekarzy godnych tej placówki panie ZEGZDA .

odpowiedzi (0)

skomentuj

NFZ

+91 / -94

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

traugutt (gość)  •

Wniosek sam sie nasowa ze zbrodnicza organizacja pod nazwa NFZ celowo nie podpisywala kontraktu z hospicjum bo choc ono bylo gotowe na przyjecie pacjentow to nie moglo w wyniku zlej woli NFZ.
NFZ wystapilo wiec przeciwko papiezowi i przeciwko jego nauczaniu ktore mowi o milosci blizniego a akcje NFZ doprowadzaja do smierci i kalctwa wielu Polakow

odpowiedzi (0)

skomentuj