Bajkowa uczta w NCK. Festiwal teatrów dziecięcych

Bajkowa uczta w NCK. Festiwal teatrów dziecięcych

Urszula Wolak

Gazeta Krakowska

Gazeta Krakowska

Najmłodsi z pewnością nie będą mogli narzekać na nudę podczas ferii zimowych. Spędzą je m.in. w towarzystwie Pippi, Muminków i Calineczki. Trwa 19. Festiwal Teatrów dla Dzieci. Na scenie NCK wystąpią zespoły teatralne z całej Polski. Wszystkie spektakle odbywać się będą o godz. 11.
W piątek zobaczymy spektakl pt. "Alicja z drugiej strony lustra" Teatru "Maska" z Rzeszowa. Tytułowa bohaterka sztuki przechodzi przez lustro i odkrywa, że po jego drugiej stronie roztacza się przed nią niezwykła kraina, która do złudzenia przypomina wielką szachownicę.

W poniedziałek najmłodszych czeka natomiast spotkanie z Pippi. Sztukę "Być jak Pippi" przedstawi Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" z Kielc.
Przekonamy się, do czego zdolna jest rudowłosa rozrabiara.

We wtorek odwiedzimy Dolinę Muminków, bo Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" z Kielc przedstawi spektakl "Słońce w dolinie Muminków". To spektakl adresowany szczególnie do najmłodszych widzów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z teatrem lalkowym. W środę Teatr "Dzieci Zagłębia" z Będzina przedstawi bajkę "O szewczyku, strasznym smoku, czarowniku i królewnie". To historia o dzielnym szewczyku, który rusza na ratunek księżniczce porwanej przez złego smoka. W czwartek przekonamy się natomiast, co się dzieje na dworze pewnego króla, kiedy boli go ząb. O tym bowiem opowiada spektakl "Kiedy króla boli ząb" Teatru Lalek "Rabcio" z Rabki-Zdroju. O przygodach pewnej dziewczynki o niewielkich rozmiarach, lecz wielkim sercu opowie w piątek Teatr Lalek Banialuka z Bielska-Białej w spektaklu pt. "Calineczka".

Gdzie i kiedy:
Piątek 17-24.02
NCK, al. Jana Pawła II 232
Godz. 11. Bilety 15 zł

Wybierz Wpływową Kobietę Małopolski 2012 Zobacz listę kandydatek i oddaj głos!

Która stacja narciarska w Małopolsce jest najlepsza? Zdecyduj i weź udział w plebiscycie

Ferie zimowe 2012. Zobacz, jak możesz je spędzić w Krakowie!

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo