Kraków: zaręczyny na wysokości

Kraków: zaręczyny na wysokości

Marian Satała

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Kraków: zaręczyny na wysokości

Kamila z Krakowa i Łukasz z Połęca zaręczyli się w balonie ©Adam Wojnar

Dwie zakochane pary wzbiły się w niedzielę w przestworza w gondolach balonów na ogrzane powietrze. Na wysokościach panowie założyli na palce wybranek pierścionki, a potem odbyli wspólną podniebną podróż.
Kraków: zaręczyny na wysokości

Kamila z Krakowa i Łukasz z Połęca zaręczyli się w balonie ©Adam Wojnar

Czytaj także: Kraków: pożar w hurtowni papieru [ZDJĘCIA]O możliwość takich zaręczyn walczyło 40 młodych par z całej Polski. Rozgłośnia RMF FM wylosowała trzy pary szczęśliwców. Pozostali mogli zaręczyć się w balonie widokowym nad Wisłą w Krakowie. Przepustką był pierścionek.


Ostatecznie w gondolach balonów na ogrzane powietrze (tzw. grzańców) zajęli miejsca: Mateusz i Agata z Zabrza oraz Łukasz z Połęca i Kamila z Krakowa. Planowano, że balony wystartują z terenu krakowskiego Muzeum Lotnictwa. Jednak ze względu na brak wiatru, przeniesiono się na lotnisko w Pobiedniku.

Mateusz i Agata zaręczyli się w największym w Polsce balonie na wysokości około 2 tys. metrów. Wznieśli się ponad chmury, by z kosza mogli wyskoczyć wyczynowi spadochroniarze Ola i Artur Gosiewscy oraz Adam Młot, którzy w ten sposób uatrakcyjnili jeszcze bardziej imprezę.

Lot był pełen niespodzianek. Pilot dwukrotnie zniżał lot tak, że kosz balonu liznął wodę w Wiśle, potem szorował po czubkach drzew. W efekcie "grzaniec" szczęśliwie wylądował koło Nowego Brzeska.
Kamila i Łukasz, którzy lecieli drugim balonem, po około 1,5 godzinie wylądowali pod Proszowicami. Tam przeszli lotniczy chrzest i wypili noworoczny toast szampanem.

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo