Menu Region

Kraków: nowej generacji kolonoskop w Szpitalu Bonifratrów

Kraków: nowej generacji kolonoskop w Szpitalu Bonifratrów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Anna Górska

Prześlij Drukuj
Szpital Bonifratrów w Krakowie zakupił nowoczesny kolonoskop. Sprzęt wart blisko 85 tys. zł trafi do Pracowni Endoskopii, która rocznie realizuje ponad 1600 kolonoskopii i 1800 gastroskopii. Kolonoskopia jest jedną z najlepszych i najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania guza jelita grubego.

Czytaj także: Krakowianie w spirali długówW tym roku naszą pracownię wyposażyliśmy w sumie dwa kolonoskopy - nowoczesny sprzęt odpowiadający najwyższym standardom medycznym - mówi Mirosław Gierka, Dyrektor Szpitala. Dodaje, że ta inwestycja wydaje się szczególnie ważna w obliczu wzrostu zachorowalności na schorzenia przewodu pokarmowego i zapotrzebowanie na diagnostykę chorób tego odcinka.


Nowe kolonoskopy pozwolą nam na jeszcze większą precyzję i skuteczność w wykrywaniu zmian w jelicie grubym. Rak jelita grubego jest pierwszym pod względem częstości występowania nowotworem u kobiet i mężczyzn w Europie, a ilość przypadków stale rośnie. Z danych Polskiego Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, że rocznie odnotowuje się 14,6 tys. (w tym 8 tys. mężczyzn i 6,6 tys. kobiet) nowych przypadków chorych rocznie, z czego ponad 10,4 tys. chorych umiera.

Miss Polonia z dawnych lat. Zobacz galerię najpiękniejszych kandydatek!

"Super pies, super kot"! Zobacz zwierzaki zgłoszone w plebiscycie i oddaj głos!

Mieszkania Kraków. Sprawdź nowy serwis

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Reklama
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Reklama
Reklama