Gazeta Krakowska » Fakty24 » Sufczyn: błagają o pomoc na walkę z chorobą

Sufczyn: błagają o pomoc na walkę z chorobą

Data dodania: 2011-11-27 17:35:26 ▪ Ostatnia aktualizacja: 2011-11-27 17:35:26

Gazeta Krakowska

Łukasz Jaje

PrześlijDrukuj
Mniejsza czcionka Większa czcionka
Sufczyn: błagają o pomoc na walkę z chorobą

Małżonkowie z Sufczyna liczą na wparcie ludzi dobrej woli (© fot. archiwum)

Leszek Romański z Sufczyna od przeszło dwóch lat zmaga się z nowotworem płuc. W Polsce wyczerpano możliwości leczenia. Jedyną dla niego nadzieją jest znalezienie się w klinice onkologicznej w Tianjin (Chiny). Rodzina nie ma jednak na to pieniędzy.

Na leczenie 55-latka potrzeba około 150 tysięcy złotych. Krewni na wszelkie sposoby próbuje zdobyć tę kwotę. Niestety, dotychczasowe metody nie przyniosły skutku, a czas ucieka.

- Kilka dni temu świętowaliśmy dziesięciolecie adopcji naszych synów. Boję się, że bez wsparcia ze strony ludzi dobrej woli kolejnej rocznicy nie będziemy obchodzić w komplecie - mówi łamiącym głosem Aleksandra Romańska. Dekadę temu w domu małżeństwa z Sufczyna koło Dębna zagościła wielka radość. Po żmudnych staraniach sąd przyznał im opiekę nad Grzegorzem i Krzysztofem. Dziś to już nastolatkowie.

- W swoim "poprzednim" życiu doświadczyli wiele złego ze strony dorosłych.
∨ Czytaj dalej
Wspólnie z Leszkiem obdarzyliśmy ich wielką miłością. Synowie są bardzo związani z mężem, jest dla nich wielkim autorytetem. Przeżyliśmy wspaniałych dziesięć lat i chcemy spędzić następne cudowne chwile wszyscy razem - dodaje pani Ola. Małżonka pana Leszka wkłada wszystkie siły w poszukiwanie szansy na wyleczenie męża. Rozsyła ulotki i rozkleja plakaty z prośbą o pomoc w okolicznych miejscowościach, prowadzi blog w internecie. O wsparcie poprosiła także Czytelników "Gazety Krakowskiej".

- Sprawdziliśmy chińską klinikę. Jestem pewna, że to nasza ostatnia nadzieja - kończy Aleksandra Romańska.



Miss Polonia z dawnych lat. Zobacz galerię najpiękniejszych kandydatek!

"Super pies, super kot"! Zobacz zwierzaki zgłoszone w plebiscycie i oddaj głos!

Mieszkania Kraków. Sprawdź nowy serwis

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Dodajesz jako: Gość

ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Zaloguj przez Facebook

do kopacz

zgłoś 0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

białe myszki (gość), 27.11.11, 22:58:42

polska konstytucja zapewnia bezpłatne leczenie !! chiny są tu niepotrzebne !! my polacy leczymy się u żydówki kopacz, bo większość polaków ją wybrała na szefa służby zdrowia !! Państwo jesteście jakimiś naciągaczami, albo macie białe myszki w głowie !! do żydówki kopacz z chrobami, ona was wyleczy za darmo !!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Rozrywka

Gazeta Krakowska

  • Czytaj nas na iPhone oraz iPad
  • Czytaj nas na Androidzie
  • Czytaj nas na pozostałych telefonach
  • Rozrywka NMEkstraklasa LiveZobacz inne aplikacje

Aktualne wydanie:

"Gazeta Krakowska", czwartek 24.05.2012

Kup e-wydanie

Prenumerata:

PRENUMERATA



31-548 Kraków, al. Pokoju 3
012 688 81 36, bezpłatny 0 800 603 906
prenumerata@gk.pl

Zamów prenumeratę

Kontakt z redakcją:

Polska Gazeta Krakowska



Polskapresse, Oddział Prasa Krakowska
Redakcja: 31-548 Kraków, al. Pokoju 3
tel. 12 688 81 00, faks 12 688 81 09

Napisz do nas

Zapisz się do Newslettera

Reklama

Reklama

Sonda

Czy policja dobrze robi kontrolując rowerzystów?

Polskapresse sp. z.o.o informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie GazetaKrakowska.pl podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.