Raper z Kęt. Na scenie czy w biurze zawsze pozostaje sobą

  Raper z Kęt. Na scenie czy w biurze zawsze pozostaje sobą

  Katarzyna Tadych

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Kadr z teledysku pt.: "Ci ludzie"
  1/5
  przejdź do galerii

  Kadr z teledysku pt.: "Ci ludzie" ©Katarzyna Tadych

  Naser - tak brzmi jego pseudonim artystyczny. Poza sceną to Sławek Urbaniak, 29-latek rodem z Kęt. Mieszka obecnie w Bielsku-Białej, gdzie pracuje w biurze i wychowuje syna. Naser jest raperem. Swój pierwszy kawałek nagrał 15 lat temu. Wtedy obudził się w nim głód tworzenia. W świecie muzyki jednak nie zawsze układa się kolorowo. Sławek w pewnym momencie znalazł się na granicy. Nie miał pojęcia, że lada moment może wpaść w nałóg alkoholowy. W porę jednak się opamiętał i dziś jest trzeźwym raperem, przykładnym ojcem i dobrym pracownikiem.
  Jak zrodziła się u ciebie pasja do muzyki?
  Myślę, że się z nią urodziłem. Od dziecka muzyka działała na mnie kojąco. Od najmłodszych lat zasypiałem słuchając radia i tak jest do dziś. Natomiast zawsze bardziej interesowały mnie teksty, barwa głosu, rymy niż instrumenty, melodie. Pasja do rapu narodziła się, gdy nagrałem pierwszy kawałek pt. "Szczęście" w 2000 r.

  Czy poza sceną jesteś innym człowiekiem?

  Zarówno na scenie, jak i poza nią jestem dokładnie takim samym człowiekiem. Może poza tremą, która jest nieodłącznym elementem bycia na scenie. Ale nauczyłem się z nią obcować na tyle, że mobilizuje mnie i wykonanie na żywo na scenie zawsze wychodzi lepiej, niż na próbie. Poza tą jedną różnicą jestem taki sam, co zostało zauważone nawet podczas koncertu na Juwenaliach w Bielsku-Białej przez prowadzącego. Jego zdaniem bycie niezmiennym to ogromna wartość.

  Jakie są wg. ciebie, twoje największe osiągnięcia?
  Moim największym osiągnięciem jest to, że na trzeźwo tworzę, gram koncerty i piszę teksty. Dzięki temu jestem zawsze gotowy do działania i w pełni profesjonalny. Jeśli chodzi o osiągnięcia muzyczne to największym jest to, że znalazłem wydawnictwo Epsilon Rec z Bielska-Białej, które zaufało mi i zainwestowało we mnie. Oczywiście ogromnym osiągnięciem jest także to, że wydaję swoją pierwszą legalną płytę.

  Czy musiałeś coś poświęcić, aby być raperem?
  Myślę, że nic wartościowego w życiu nie przychodzi bez poświęcenia. Zajęcia artystyczne w Polsce szczególnie wymagają poświęceń, bo bardzo ciężko jest się z nich utrzymać. Poświęciłem nie- jedną pracę i studia. Wyjechałem za granicę, aby zarobić na sprzęt. Oczywiście poświęciłem także dużo czasu, pieniędzy i zdrowia. Ale stworzyłem coś, co po mnie zostanie. I jestem z tego dumny.

  Dlaczego akurat ten rodzaj muzyki?
  Odpowiem na to pytanie wersem ze swojego kawałka "Czasem warto" z płyty Piaski Czasu z 2006 r.: "Wybrałem rap ze wszystkich pasji świata, teraz z przeciwnościami losu muszę się bratać, lecz rydwanu tego lejce trzymam ja".

  Jaki przekaz niesiesz w swoich utworach?
  Przekaz dojrzewa wraz ze mną. Nadchodząca płyta "Psychoragga" niesie ze sobą następujące przesłanie: nieważne, jak nisko upadniesz, dopóki żyjesz masz szansę podnieść się i wzbić wyżej. A ja jestem tego przykładem.

  Powstałeś z nałogu, jak feniks z popiołów.
  Mam radę dla tych wszystkich, którzy borykają się z problemem nałogu. Napisałem na swojej stronie internetowej, że jeśli ktoś zmaga się z nałogami, to w Psychoradze odnajdzie zapis mojej drogi wyjścia. Niech posłucha tej płyty w samotności, a usłyszy wtedy, o czym mówię. Zozumiałem, że dzięki muzyce mógłbym komuś pomóc. Jeśli chociaż w jednej głowie zasieję ziarno nadziei, że można żyć inaczej, to będzie dla mnie osobisty sukces.

  Opowiesz coś o realizacji nagrania swojej płyty?
  Była to bardzo długa i męcząca droga, ponieważ pracowałem przez internet ze zdecydowaną większością osób, które miały swój wkład w powstaniu albumu. Zrozumiałem też, że jeśli już znajdę kogoś, z kim dobrze mi się współpracuje, należy szanować tą relację. Mimo trudów zdobyłem bezcenne doświadczenie, które na pewno ułatwi mi tworzenie kolejnej płyty.

  Planujesz w najbliższym czasie koncerty?

  Tak, koncert premierowy płyty "Psychoragga" odbędzie się 12 września 2015 roku w klubie Rudeboy w Bielsku-Białej, na którym zagra również Trzeci Wymiar. Będzie to jedyna szansa, aby usłyszeć płytę w całości na żywo. Więcej informacji jest na moim Facebooku. Gorąco zapraszam.

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Zostań KOBIECĄ TWARZĄ MAŁOPOLSKI!

  Zostań KOBIECĄ TWARZĄ MAŁOPOLSKI!

  STRAŻAK ROKU | Zgłoś kandydatów do prestiżowych nagród!

  STRAŻAK ROKU | Zgłoś kandydatów do prestiżowych nagród!

  Nie daj się okraść w sieci

  Nie daj się okraść w sieci

  Koniec urlopu na żądanie, zakaz dorabiania w innej firmie i dłuższy czas pracy dla palaczy.

  Koniec urlopu na żądanie, zakaz dorabiania w innej firmie i dłuższy czas pracy dla palaczy.