Kraków: znamy wakacyjny rozkład MPK

  Kraków: znamy wakacyjny rozkład MPK

  Małgorzata Stuch

  Gazeta Krakowska

  Gazeta Krakowska

  Od czwartku, 23 czerwca w Krakowie zostanie wprowadzony wakacyjny rozkład jazdy. Zmienią się rozkłady dla wszystkich autobusów i tramwajów. Generalnie większość z n nich będzie kursować rzadziej niż przed zmianą rozkładu jazdy. Kursowanie niektórych linii tramwajowych i autobusowych zostanie zawieszone. Część tras komunikacji miejskiej będzie zmieniona.
  Kraków: znamy wakacyjny rozkład MPK

  ©Michał Okła

  Czytaj także: Kraków: MPK wprowadza wakacyjny rozkład jazdy. Czeka nas ścisk i tłok?  Zawieszone zostaną linie tramwajowe 12, 18, 23 i 24 oraz autobusowe 103, 104, 118, 136, 141, 149, 437, 451. Zawieszone zostaną także kursy wariantowe linii 151 na odcinku: Pod Fortem - Os. Kliny.

  Zmieni się trasa tramwaju linii 19. Pojedzie on z Borku Fałęckiego, do Łagiewnik, przez ul.Brożka, Kapelankę, Monte Cassino, most Grunwaldzki, Dietla, Stradomską, św. Gertrudy Pocztę Główną, Westerplatte, Dworzec Główny, Pawią, Dworzec Towarowy i do Krowodrzy Górki.


  Autobusy 115 i 192 będą miały skrócone trasy. Od czwartku będą dojeżdżać tylko do Dworca Głównego Wschód. Dla tych linii zostaną zlikwidowane dotychczasowe przystanki na odcinku Uniwersytet Ekonomiczny - Krakowska Akademia.

  Skrócona zostanie także trasa autobusów 120, 220 i 240. Po zmianie rozkładu jazdy dowiozą pasażerów tylko do pętli Krowodrza Górka. Od ulicy Batalionu "Skała" AK autobusy będą dojeżdżać do pętli Krowodrza Górka ulicą Krowoderskich Zuchów (jak linie 138 i 194).

  Na stałe trasy wrócą autobusy 172 i 173. Autobusy 173 od przystanku Bronowice Wiadukt ponownie będą kursować przez rondo Ofiar Katynia, ul. Conrada, ul. Weissa i na Azory.

  Autobusy 172 ponownie będą jeździć na odcinku: Opolska - Conrada - Rondo Ofiar Katynia - Armii Krajowej - Balicka - Bronowice Małe.

  Linie czasowe 772 i 773 zostaną zlikwidowane.

  Stała trasa 183 zostanie częściowo zmieniona i wydłużona do pętli Prokocim UJ / Wydział Farmaceutyczny UJ. Od ulicy Ćwiklińskiej autobusy te będą kursować ulicami: Teligi, Kostaneckiego, Jakubowskiego, Kostaneckiego. Autobusy 183 nie będą wjeżdżać w ul. Aleksandry i nie będą obsługiwać pętli autobusowej Bieżanów Nowy.

  Zostanie zmieniona trasa oraz numer linii 425 na 148. Nowa stała trasa poprowadzi od Dworca Gł. Wschód , przez rondo Mogilskie , ul.Brodowicza, ul. Pilotów, ul. Młyńską, ul. Lublańską, rondo Barei, ul.Dobrego Pasterza, ul. Bohomolca, Mistrzejowice, ul. ks. Jancarza, ul. Srebrnych Orłów, ul.Mikołajczyka i do Szpitala Rydygiera

  Trasy autobusów 502 i 522 pozostają bez zmian jednak dla tych linii przystanek o nazwie " Pilotów "w kierunku centrum Krakowa zostanie zlikwidowany. W zamian za zlikwidowany przystanek "Pilotów "(w kierunku centrum Krakowa) zostanie uruchomiony przystanek "Rondo Młyńskie". Przystanki w kierunku placu Centralnego będą funkcjonować bez zmian.

  Kraków: Nauka tańca na rurze [ZDJĘCIA]

  Chcesz iść za darmo do Parku Wodnego w Krakowie? Rozdajemy bilety

  Urządź się w Krakowie! Zobacz, jak to zrobić!

  Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail Zapisz się do newslettera!

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dyskryminacja mieszkańców Toń!

   Zośka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 55 / 57

   znowu nas udupili, bo 120 nie dojedzie do Nowego Kleparza, trzeba się przesiadać i podbić nowy bilet, do dalszych miejsc dojedzie się bez przesiadki, a z Toń takie utrudnienia, wstyd dla Krakowa!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   trasa20 do luftu

   marek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 50 / 50

   co za głupota, żeby skracać trasę trzech autobusów? wystarczyłoby 220 i 240 ,a 120 powinna jeździć tak samo, mamy XXI wiek a rozwiązania iście średniowieczne, skandal i tyle!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   162

   trolejbus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 48 / 57

   Powinni zlikwidowac linie 162 bo ta tylko dowozi Cyganow z Kostrza i Bodzowa do "roboty" pod Dworzec Glowny i inne miejsca turystycznie gdzie oni okradaja turystow.
   W Krakowie powinni zlikwidowac...rozwiń całość

   Powinni zlikwidowac linie 162 bo ta tylko dowozi Cyganow z Kostrza i Bodzowa do "roboty" pod Dworzec Glowny i inne miejsca turystycznie gdzie oni okradaja turystow.
   W Krakowie powinni zlikwidowac i tramwaje i autobusy a wprowadzic trolejbusy. Te latwo zrobic bo wystarczy przyczepic wajche na autobusie i juz jest trolejbus. Pozniej ino trzeba powiesic druty na slupach a te som przecie wszedzie i juz sie ma linie trolejbusowa co jest cicha i nie kopci jak autobusy. Jak sie trolejbus zepsuje to go latwo zepchac na bok bo ma kola a nie szyny jak tramwaj. Jak sie tramwaj zepsuje to wszystko siada i robi sie korek az po Bronowice, wtedy trzeba zapychac na piechote az pod Bagatele. Tak czy inaczej najwazniejsze jest coby nie wpuszczac Cyganstwa do miasta i na rogatkach powinny byc kontrole wylapujace Cyganow i huzia im z miasta, z powrotem do Bodzowa albo jeszcze lepiej do Limanowej.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dojadą "120' "220"i "240 na KG

   ....Toni (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 74 / 73

   A tam co 20-minut "3" na Nowy Kleparz

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Po co skracać "120"-ke jak

   ...krakus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 42 / 36

   Zawiesza się '118" i likwiduje "772"i "773"

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama