Kraków: od piątku strefa płatnego parkowania na Kazimierzu...

Kraków: od piątku strefa płatnego parkowania na Kazimierzu [MAPA]

Maria Mazurek

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Kraków: od piątku strefa płatnego parkowania na Kazimierzu [MAPA]

@Infografika Elżbieta Rzyczniak

Od piątku strefa płatnego parkowania (C) obejmie Kazimierz i okolice Dworca Głównego. W "nowej" strefie wciąż jednak nie ma parkomatów. Na razie kartę postojową kupimy u parkingowego.

O sprawie pisaliśmy w artykule: Krakowska rewolucja w strefie płatnego parkowaniaStrefy płatnego parkowania w Krakowie [MAPA]Od najbliższego piątku (27 maja) hucznie zapowiadane zmiany w strefie płatnego parkowania. Za postój zapłacimy też na Kazimierzu (granicą jest brzeg Wisły) oraz w uliczkach za Dworcem Głównym (wzdłuż ulicy Lubicz, do Ronda Mogilskiego).


Na razie obędzie się bez podwyżek i wydłużenia godzin płatnego parkowania z 18 do 20. Czy i kiedy te plany wejdą w życie, zadecydują radni miejscy.

"Nowa" strefa płatnego parkowania obsługiwana będzie przez firmę "Impel". To do jej obowiązków należy kupno i utrzymanie parkomatów. Parkomatów jednak jeszcze nie ma. - Na razie kartę postojową zakupimy w bardziej tradycyjny sposób, tj. od parkingowego, w specjalnie oznaczonych lokalach oraz w Biurze Strefy Płatnego Parkowania (ul. Kalwaryjska 35) - wyjaśnia Piotr Hamarnik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.


Sprawdź także: Kraków: wszystko o korkach i remontach w mieście. Bądź na bieżąco
Piwo, zabawa, śpiew. Zobacz, jak bawili się krakowscy studenci Juwenalia 2011 na zdjęciach

Chcesz iść za darmo do Parku Wodnego w Krakowie? Rozdajemy bilety. Rozdajemy bilety

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Strefa

max (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 128 / 106

No to pogratulować pomysłu zidiociałym radnym, a dziennikarzowi rzetelności - bo oczywiście RZETELNIE napisał gdzie te p...e abonamenty mieszkańcy mogą odbierać. Ktoś na forum napisał wprawdzie że...rozwiń całość

No to pogratulować pomysłu zidiociałym radnym, a dziennikarzowi rzetelności - bo oczywiście RZETELNIE napisał gdzie te p...e abonamenty mieszkańcy mogą odbierać. Ktoś na forum napisał wprawdzie że na Kalwaryjskiej... tyle że ulica dość długa , a instytucja je wydająca bliżej nieznana.
Jeszcze raz gratulacje!!! Debile! zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jak załatwić wjazdówkę

Spychoo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 145 / 119

W woli ścisłości - karty wyrabia się na kalwaryjskiej:
10zł/m-c dla mieszkańców
250zł/m-c obcy

Mieszkam na Kazimierzu, ale zameldowany jestem na Krowodrzy. Jakby tego było mało jeżdżę autem...rozwiń całość

W woli ścisłości - karty wyrabia się na kalwaryjskiej:
10zł/m-c dla mieszkańców
250zł/m-c obcy

Mieszkam na Kazimierzu, ale zameldowany jestem na Krowodrzy. Jakby tego było mało jeżdżę autem służbowym a firma zarejestrowana jest w Płaszowie. I teraz mam 2 problemy:
1. Nie załatwię sobie karty mieszkańca bo nie mam meldunku na kazimierzu tylko na krowodrzy - chociaż mieszkanie jest własnościowe.
2. Nie mogę zrobić tymczasowego zameldowania na kazimierzu bo ten przywilej mają tylko osoby z poza krakowa ( jeżeli chcemy wyrobić kartę C kazimierz) - muszę mieć stały meldunek.
3. Auto jest firmowe, a firma jest spoza kazimierza

Rozumiem, że w takim wypadku zostałem zdyskwalifikowany z możliwości parkowania pod domem, chyba, że rocznie wyłożę 3000zł.

Pisz pan na berdyczów!zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Co, do ch...a?

ser (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 125 / 134

Wspaniałe rozwiązanie! Cudowne! Majchroski, jesteś genialny! TAK - STREFY TO ROZWIĄZANIE WSZYSTKICH PROBLEMÓW.
Nie mam gdzie zaparkować pod blokiem w hucie. Tu też wprowadźcie strefy.
STREFA,...rozwiń całość

Wspaniałe rozwiązanie! Cudowne! Majchroski, jesteś genialny! TAK - STREFY TO ROZWIĄZANIE WSZYSTKICH PROBLEMÓW.
Nie mam gdzie zaparkować pod blokiem w hucie. Tu też wprowadźcie strefy.
STREFA, STREFA, STREFA!!

Będę jeździć tramwajami i autobusami, bo jest czysto, nie jebie żulem i gównem oraz mam dobre połączenia ze śródmieściem. ALE CHWILA - jest brudno, jebie gównem i nie mam połączeń. Ups, muszę jeździć autem.
Wprowadźcie strefy jeszcze na królewskiej, w okolicach placu inwalidów i w ogóle STREFĘ WOKÓŁ STREFY. Przecież ciągle TAK MAŁO STREF jest w Krakowie.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

strefa parkowania

Sonia (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 149 / 148

parkometry powinny wyprzedzić wejscie w życie strefy. ludzie szukaja miejsca nabycia karty postojowej a międzyczsie zostają ukarani. Równoczesnie ze strefa wprowadzono szereg zakazów postoju. Gdzie...rozwiń całość

parkometry powinny wyprzedzić wejscie w życie strefy. ludzie szukaja miejsca nabycia karty postojowej a międzyczsie zostają ukarani. Równoczesnie ze strefa wprowadzono szereg zakazów postoju. Gdzie mieszkańcy ul. Dietla czy ul. Starowiślnej mają parkowasć? Powinni sprzedać auta, czy wjechać na dachy? Wprowadzono nonsensowne oznakowanie, w trosce o turystów a ktoś mysli o mieszkańcach, którzy i tak są narażeni na szereg niedogodności z powodu nalotu turystów na Kazimierz? zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

strefa???

przyjezdnY (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 162 / 153

A nie powinno się najpierw zbudowac parkingi podziemne albo piętrowe i z tego kasowac kierowcow a nie kasować ludzi juz na tak odległych rubieżach. ??? Przeciez ta kasa pójdzie tylko na premie dla...rozwiń całość

A nie powinno się najpierw zbudowac parkingi podziemne albo piętrowe i z tego kasowac kierowcow a nie kasować ludzi juz na tak odległych rubieżach. ??? Przeciez ta kasa pójdzie tylko na premie dla administracji a parkingów jak nie było , nie ma to i nie będzie ! A to powinno byc priorytetem przed EURO 2012 !!!! Koniec. Kropka.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

nie da się

nie da się (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 207 / 194

nie da się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

A nie można trochę

rem (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 162 / 145

na odwrót zrobić? Tzn, najpierw zainstalować parkometry, a potem uruchomić strefę?
Zawsze musi być tak trudno?

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo