Oświęcim. Rezerwa Soły podzieliła się punktami z Zagórzanką

Soła II Oświęcim zremisowała u siebie z Zagórzanką 1-1.
Soła II Oświęcim zremisowała u siebie z Zagórzanką 1-1. Fot. Jerzy Zaborski
W Oświęcimiu rezerwa Soły podzieliła się punktami z Zagórzanką. Wydawało się, że gospodarze wykorzystają atut własnego boiska, ale ostatecznie cieszyli się z punktu, bo mogli stracić wszystko.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie, bo mający trzecioligowe doświadczenie Skiernik wymanewrował defensywę i tak wyłożył piłkę Brańce, że jego strzał był już tylko formalnością.

Goście wyrównali po rogu, kiedy druga poprawka Psiody okazała się skuteczna.

W końcówce każda ze stron miała tzw. piłkę meczową; w obozie gospodarzy bliski szczęścia był Skiernik. Wcześniej, po jego strzale, piłka odbiła się od poprzeczki, spadła na linię bramkową, i wyszła w pole (65 min).

Podobną sytuację miał Fiba (90 min), a już w doliczonym czasie, Rejdych miał przed sobą pustą bramkę, ale uderzył obok niej.

- Może udałoby nam się zaoszczędzić trochę nerwów, gdyby w pierwszej akcji po przerwie, do siatki trafił Skiernik, kiedy podał mu Brańka. Wtedy między nimi byłby remis _– powiedział z uśmiechem Henryk Snadny, kierownik drużyny rezerwowej Soły. - _Jednak „Skiera” nie oddał strzału. Cóż, zdarza się.

Goście w drugiej połowie prowadzili grę, ale też brakowało im szczęścia, jako choćby w 70 min, kiedy po strzale Rejdycha piłka minęła Pędziałka, ale z linii bramkowej wybił ją Gąsiorek.

Soła II Oświęcim – Zagórzanka Zagórze 1:1 (1:0)
1:0 Brańka 6, 1:1 Psioda 60.
Sędziował: Michał Bobrek (Wadowice). Żółte kartki: Gąsiorek, Kyrcz, Skiernik – Bujakiewiczm Jarczyk, Psioda, Biesek. Widzów: 80.

Soła II: Pędziałek – Baluś, Gąsiorek, Śliwiński, Kyrcz – Głos, Zarzycki, Migdałek (46 Bębenek), Brańka – Kułas, Skiernik.

Zagórzanka: Kominiak – Bujakiewicz, Pieczka, Prażmowski, Jarczyk (53 Fiba) – Woźniak (46 Rejdych), Radosz, Paliwoda, Ł. Pactwa – Psioda, Biesek.

Inne mecze:

Tempo Białka - Sosnowianka 1:2, Dąb Paszkówka - Górnik Brzeszcze 3:2, Orzeł Balin - Gromiec 2:1, Alwernia - Osiek 2:1, Sokół Przytkowice - Babia Góra 2:1, Unia Oświęcim - KS Chełmek 0:0, Skawa Wadowice - Soła Łęki 2:1.