Biało-Czarni wygrali swój kolejny mecz

Jerzy Cebula
Do Zielonej Góry zespół z Nowego Sącz jechał w roli faworyta, ale każdy kto myślał że będzie to spacer dla sądeckich rugbystów był w ogromnym błędzie. Sądeczanie musieli ostro powalczyć, by wygrać.

Wataha RC Zielona Góra - Biało-Czarni Nowy Sącz 34:37 (15:15)

RC BC: Tomasz Goliński 7, Marcin Siemaszko 5, Michał Żygłowicz 5, Tomasz Pancerz 5, Bartosz Socha 5, Jakub Majoch 5, Przemysław Rejentowicz 5.

Gospodarze rozpoczęli mecz bardzo zmotywowani chcąc przed swoją publicznością za wszelką cenę pokazać się z jak najlepszej strony i tak też się stało. Już po 10 minutach prowadzili 15:0 i zanosiło się na pogrom sądeczan. Na szczęście Biało-Czarni szybko się otrząsnęli, a w 20 minucie Marcin Siemaszko po szybkim rozegraniu przyłożeniu zdobył 5 punktów. Później Tomasz Goliński wykorzystał rzut karny i było już tylko 15:8 dla miejscowych. Po tej akcji sądeczanie przejęli inicjatywę, a efektem tego były punkty Michała Żygłowicza, które dały remis 15:15.

W przerwie Biało-Czarni odbyli poważną rozmowę i wyszli na drugą połowę z chęcią walki o zwycięstwo. Chwilę po wznowieniu gry sądeczanie zdobyli punkty, co przełożyło się na spokojniejszą rywalizację. Rozluźnienie nastąpiło w 65 minucie i Wataha zdobyła przyłożenie. Gospodarze bardzo mądrze zagrali w ataku i zdobyli jeszcze dwa przyłożenia i w 70 minucie wynik widniał 37:34 dla sądeczan. Na szczęście wynik nie uległ już zmianie.

- Jesteśmy szczęśliwi z wygranej która przyszła po bardzo twardym i zaciętym meczu. - mówił po meczu trener Marcin Siemaszko. - Mecz mógł się podobać kibicom, a wynik do końca był sprawą otwartą. mówi sam za siebie. Przed nami dwa najważniejsze mecze dla układu tabeli.

Warto dodać, że w pierwszej dziesiątce najlepiej punktujących zawodników, aż pięciu to sądeczanie. Zespół z Nowego Sącza zajmuje drugie miejsce w tabeli za drużyną z Pruszcza Gdańskiego, z którą spotka się w ostatniej kolejce sezonu 2014/2015.