Piłka ręczna – ekstraliga. Sądeczanki pokonały SPR Olkusz [ZDJĘCIA]

Jerzy Cebula
To miał być łatwy mecz dla sądeczanek, bo rywalki już nie mają szans na utrzymanie, tymczasem zespół z Olkusza okazał się trudny do pokonania.

Olimpia Beskid Nowy Sącz – SPR Olkusz 37:30 (19:15)

Sędziowali: Artur Jędrycha, Marcin Pytlik.

Olimpia/Beskid: Sach, Szczurek: Dubajova 8, Masna 7, Basta 6, Gadzina 5, Szczecina 4, Figiel 3, Rączka 3, Leśniak 1.

SPR: Sadowska 7, Wicik 6, Marszałek 6, Wcześniak 4, Przytuła 3, Fierka 3, Basiak 1.

Grające na luzie olkuszanki po trzech minutach prowadziły 3-1. Sądeczanki po akcjach Gadziny i Dubajovej doprowadziły do remisu. Po kwadransie znów prowadziły przyjezdne. Dopiero od 25 minuty, po rzucie Basty gospodynie prowadziły 14-13,a120 sekund później było już 16-13. Sądeczanki nie pozwoliły już SPR odrobić strat. Po zmianie stron mecz był wyrównany do 35 minuty. Później zespół z Nowego Sącza powiększył przewagę do stanu 25-19. Pod koniec spotkania seriami zdobywały gole pewnie pokonując spadkowicza z ekstraligi.