Bayern i Lewandowski o krok...

Na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek Bundesligi Bayern Monachium ma już praktycznie zapewniony tytuł mistrz Niemiec. W kolejnym meczu pokonał na własnym boisku Herthę Berlin 1:0.

Zwycięskiego gola zdobył w 81 minucie Bastian Schweinsteiger, któremu piłkę wyłożył, po minięciu trzech rywali, Mitchell Weiser.

Do przerwy osłabieni kadrowo obrońcy tytułu grali przeciętnie. Nie mieli pomysłu na rozmontowanie defensywy rywali. Robert Lewandowski dostroił się poziomem gry do swoich kolegów.

Po przerwie w Bayernie zadebiutował 18-letni niemiecki napastnik Kurt Sinan. W 55 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy Manuelem Neuerem znalazł się Nico Schulz, ale przegrał ten pojedynek.

W 77 minucie „główkę” Lewandowskiego świetnie obronił Sascha Burchert. 2 minuty później Schweinsteiger główkował w słupek. Potem ten ostatni był już bardziej precyzyjny.

Jeśli w niedzielę Wolfsburg straci punkty w wyjazdowym meczu w Borussią Moenchengladbach, Bayern zapewni sobie już tytuł.

Materiał oryginalny: Bayern i Lewandowski o krok... - Dziennik Polski