Garbarnia walczy o drugą ligę

W meczu 25. kolejki w grupie małopolsko-świętokrzyskiej III ligi Garbarnia Kraków wygrała na własnym boisku z Sołą Oświęcim 2:0 (0:0).

Bramki strzelili: 1:0 Liput 46, 2:0 Kalemba 62. Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce). Żółta kartki: Drzewiecki, Masiuda - Dynarek. Widzów: 250.

Garbarnia: Drzewiecki – Piszczek, Baliga, Kalemba, Pawłowicz – Liput (86 Ferens), Pietras (23 Kostrubała), Masiuda, Kaczor (77 Stokłosa) – Siedlarz (81 Szewczenko), Wcisło.

Soła: Bomba – Czarnik, Wadas, Skrzypek, Talaga – Zapotoczny, Cygnar, Dynarek, W. Jamróz (64 Stanek) – Snadny, Janeczko (67 Knapik).

„Brązowi” - mimo braku swego najlepszego strzelca, pauzującego za kartki, napastnika Tomasza Ogara (12 bramek) - odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu!

Tuż po przerwie akcję Marka Masiudy i Marcina Siedlarza skutecznie wykończył Tomasz Liput. Kilkanaście minut później wynik podwyższył z rzutu wolnego Krzysztof Kalemba.

Kolejne świetne okazje miał Liput, ale najpierw – w sytuacji sam na sam z Marcinem Koperem – strzelił obok słupka, a potem jego uderzenie oświęcimski bramkarz sparował na poprzeczkę.

Materiał oryginalny: Garbarnia walczy o drugą ligę - Dziennik Polski