Barcelona coraz bliżej tytułu

W derbowym meczu 33. kolejki ligi hiszpańskiej Barcelona wygrała na boisku Espanyolu 2:0 i przybliżyła się do zdobycia mistrzowskiego tytułu. Już we wtorek podejmie Getafe.

W pierwszej połowie lider tabeli zagrał znakomicie. Był świetnie zorganizowany, miał dużą przewagę, stworzył kilka sytuacji, z których wykorzystał dwie.

Najpierw, po akcji Lionela Messiego i Jordi Alby, piłkę przepuścił Luis Suarez i lepiej ustawiony Neymar z kilku metrów wpakował ją do siatki. Potem Andres Iniesta zagrał do Suareza, ten do Messiego, który podwyższył wynik.

W 54 minucie czerwoną kartkę zobaczył lewy obrońca gości Jordi Alba. Najpierw dostał „żółtko” za faul, a po chwili drugie za zbyt gwałtowne protesty. W efekcie musiał opuścić boisko.

Gra się wyrównała, ale gospodarze długo nie potrafili poważniej zagrozić bramce Barcelony, a jeśli już to czynili, Claudio Bravo nie dał się zaskoczyć. Goście zaś, a konkretnie Neymar i Messi, mieli kolejne okazje do zdobycia gola.

W 88 minucie bardzo dobrze grającego Iniestę zastąpił Xavi, dla którego był to 500. ligowy występ w barwach Barcelony. Zadebiutował w niej 3 października 1998 roku w meczu z Valencią.

Materiał oryginalny: Barcelona coraz bliżej tytułu - Dziennik Polski