Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Śladem książki – literacka gra miejska z Gają Grzegorzewską. Zgłoś się!

jag/mat. pras.
Empik przygotował coś specjalnie dla fanów kryminalnych zagadek. 26 kwietnia, w ramach organizowanego przez sieć Festiwalu Literatury, w Krakowie odbędzie się gra miejska oparta na fabule „Betonowego pałacu” Gai Grzegorzewskiej.

Osią fabularną gry jest powrót do miasta Profesora – głównego bohatera „Betonowego pałacu”, który postanawia pożegnać się ze swoją gangsterską przeszłością, wcześniej jednak musi rozliczyć się ze swoich zobowiązań wobec Admina. Uczestnicy wcielają się w postać Profesora i realizują poszczególne zadania w miejscach, w których rozgrywała się fabuła książki.

Żeby wziąć udział w zabawie wystarczy zebrać grupę trzech do pięciu osób i zgłosić swój udział za pośrednictwem specjalnego profilu @slademksiazki na Instagramie. Na najlepszą drużynę czekają nagrody - e-czytniki PocketBook. Na zgłoszenia czekamy do 22 kwietnia.

Finał gry będzie miał miejsce w Empiku w Bonarce, gdzie uczestnicy spotkają się z Gają Grzegorzewską.

Szczegółowe informacje dotyczące Festiwalu Literatury w całej Polsce znajdują się pod adresem: www.festiwalliteratury.pl

*****
Festiwal literatury w krakowskim Empiku
22-26 kwietnia 2015 roku
szczegółowy program: www.festiwalliteratury.pl

Kilkadziesiąt spotkań z wielkimi osobowościami świata literatury, gry miejskie oparte na fabułach znanych kryminałów, atrakcyjne promocje, konkursy i niespodzianki w mediach społecznościowych – Empik przygotował bogaty program z okazji Światowego Dnia Książki.

Maraton spotkań autorskich w salonach empik
Od 23 do 26 kwietnia fani literatury będą mieli okazję spotkać się ze swoimi ulubionymi autorami w salonach  w całej Polsce. W ramach Festiwalu Literatury odbędzie się kilkadziesiąt spotkań, których gośćmi będą między innymi: Olga Tokarczuk, Zygmunt Miłoszewski, Katarzyna Bonda, Ignacy Karpowicz, Jonathan Carroll, Dmitry Glukhovsky, Jakub Żulczyk, Małgorzata Halber, Karol Modzelewski, Jakub Ćwiek, Magdalena Tulli, Gaja Grzegorzewska, Katarzyna Grochola i wielu innych.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach zorganizowanych w krakowskim salonie Empik:

KRAKÓW
empik Bonarka, Kraków, ul. Kamieńskiego 11

REMIGIUSZ GRZELA
23 kwietnia, godz. 18:00
Dziennikarz, autor powieści, dramatów i reportaży. Napisał m.in. „Bagaże Franza K.", „Wolne", „Złodzieje koni", „Było, więc minęło". Jego ostatnia książka „Obecność. Rozmowy” to zbiór wywiadów o pamięci i obecności. W książce m.in. Krystyna Janda wspomina o Edwardzie Kłosińskim, Leszek Sankowski o Teresie Torańskiej, Paula Sawicka o Marku Edelmanie, Alicja Kapuścińska o Ryszardzie Kapuścińskim a Krystyna Morgenstern o Januszu „Kubie” Morgensternie.

JAKUB ŻULCZYK
24 kwietnia, godz. 18:00
Pisarz, felietonista, scenarzysta. Pochodzi z Mazur, studiował w Olsztynie i Krakowie, mieszka i pracuje w Warszawie. Zadebiutował w 2006 r. w wydawnictwie Lampa i Iskra Boża powieścią młodzieżowo-romantyczną „Zrób mi jakąś krzywdę”. Autor powieści: „Radio Armageddon”, „Instytut”, „Zmorojewo” i „Świątynia” oraz „Ślepnąc od świateł”. Pisze również felietony i artykułu. Jego publikacje pojawiały się na łamach „Wprost", „Dziennika", „Playboya", „Przekroju", czy „Tygodnika Powszechnego". Pisze również scenariusze filmowe i telewizyjne.

KAROL MODZELEWSKI

25 kwietnia, godz. 13:00
Laureat Nagrody Literackiej NIKE 2014 za książkę „Zajeździmy kobyłę historii. Wyznania poobijanego jeźdźca”. W okresie PRL działacz opozycji demokratycznej i współzałożyciel Solidarności. Kilkakrotnie aresztowany i więziony m.in. za list otwarty do partii i działalność związkową. W latach 1989–1991 senator III RP. W latach 1992–1994 był wykładowcą Uniwersytetu Wrocławskiego, w 1994 r. został pracownikiem Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładał także w paryskiej École des Hautes Études en Sciences Sociales, w Collège de France i na rzymskim uniwersytecie La Sapienza. Ma na swym koncie wiele prac naukowych z zakresu historii średniowiecznej. Jego „Barbarzyńska Europa” została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami.

MAŁGORZATA HALBER
25 kwietnia, godz. 16:00
Kontrowersyjna prezenterka i dziennikarka, polska Charlotte Roche, felietonistka i rysowniczka, autorka komiksu „Bohater” i wielu interwencji internetowych. Ukończyła filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. O sobie mówi, że najchętniej byłaby patrzeniem i słuchaniem. Jej autobiograficzna książka „Najgorszy człowiek na świecie” została gorąco przyjęta przez czytelników i krytyków literatury.

GAJA GRZEGORZEWSKA
26 kwietnia, godz. 17:00
Autorka znakomitych powieści kryminalnych, felietonistka „Polityki”, laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru. Grasuje głównie w Krakowie. Na zabijaniu zna się jak mało kto, co przez lata potwierdzała jako recenzentka Portalu Kryminalnego. „Betonowym pałacem” — swoją najodważniejszą powieścią — udowodniła, że języka potrafi używać w bardzo niegrzeczny sposób.

Szczegółowy program festiwalu literatury w całej Polsce: www.festiwalliteratury.pl

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: Śladem książki – literacka gra miejska z Gają Grzegorzewską. Zgłoś się! - Dziennik Polski

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska