Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

EGZAMIN GIMNAZJALNY PRZYRODA 2015: Genetyka i mapa Ameryki PYTANIA + ODPOWIEDZI

red./natablicy.pl
EGZAMIN GIMNAZJALNY PRZYRODA 2015: Genetyka i mapa Ameryki PYTANIA + ODPOWIEDZI
EGZAMIN GIMNAZJALNY PRZYRODA 2015: Genetyka i mapa Ameryki PYTANIA + ODPOWIEDZI CKE
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015. MATEMATYKA, PRZYRODA. ZOBACZCIE ARKUSZE PYTAŃ + ODPOWIEDZI. Uczniowie musieli m.in zmierzyć się z genetyką i mapą Ameryki. W środę, 22 kwietnia uczniowie napiszą egzamin z części matematyczno-przyrodniczej. Po egzaminie dajcie nam znać, jak wam poszło. SPRAWDŹCIE PYTANIA I ODPOWIEDZI - zamieścimy je, jak tylko będą dostępne. Egzamin gimnazjalny część matematyczno-przyrodnicza.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015. Część matematyczno-przyrodnicza [ARKUSZ, ZADANIA, KLUCZ ODPOWIEDZI]

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015. Testy gimnazjalne - 21-23 KWIETNIA [ODPOWIEDZI, ARKUSZE, PYTANIA, ZADANIA]

EGZAMIN TEST GIMNAZJALNY 2015: Przecieki. Jakie będą zadania? [ARKUSZE, CKE, TESTY, ODPOWIEDZI]


EGZAMIN GIMNAZJALNY PRZYRODA 2015 - co było na teście z przyrody?

Uczniowie musieli m.in zmierzyć się z genetyką i mapą Ameryki.

Gimnazjaliści, którzy pisali Egzamin Gimnazjalny 2015 z CKE w części przyrodniczej przyznają, że był trudny. Dla wielu uczniów najłatwiejsze były zadania z geografii, a najtrudniejsze z chemii.

Uczniowie musieli rozwiązać po sześć zadań na każdą dziedzinę. Na tegorocznym Egzaminie Gimnazjalnym uczniowie musieli m.in. odpowiedzieć na pytania dotyczące prądu, ciała człowieka i Alp a także odczytać średnie temperatury w Polsce. W części egzaminu z fizyki gimnazjaliści musieli obliczyć kąt padania światła.

W części zadania o ciele człowieka pojawiły się pytania dotyczące krążenia i układu oddechowego m.in. czy w wymianie gazowej bierze udział przepona.

WIDEO: EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015. Testy gimnazjalne - 21-23 KWIETNIA

Autor: Paulina Piotrowska/Gazeta Krakowska

EGZAMIN GIMNAZJALNY PRZYRODA 2015, MATEMATYKA

Uczniowie, w drugim dniu Egzaminu Gimnazjalnego 2015 z CKE, w środę 22 kwietnia rozwiązywali zadania z części przyrodniczo-matematycznej. O godzinie 9.00 pisali egzamin z części przyrodniczej, a o 11.00 z matematyki. Co do trudności tegorocznego Egzaminu Gimnazjalnego 2015 z matematyki zdania wśród uczniów są podzielone. Jedni uważają, że egzamin był bardzo prosty, drugich test zaskoczył i był bardzo trudny.

Na tegorocznym Egzaminie Gimnazjalnym 2015 z CKE z matematyki gimnazjaliści musieli rozwiązać zadania geometryczne i zadania z potęgami.

Należy pamiętać, aby wziąć ze sobą na egzamin legitymację szkolną oraz długopis, cienkopis lub pióro z ciemnym atramentem (najlepiej przynajmniej dwa). Podczas części matematyczno-przyrodniczej gimnazjalista musi też mieć linijkę, ekierkę, cyrkiel, gumkę oraz ołówek. Podczas pisania egzaminu gimnazjalnego zakazane jest korzystanie z telefonów komórkowych czy innych urządzeń multimedialnych. Nie można też opuszczać sali, chyba że zachodzi jakaś wyjątkowa sytuacja.

**

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015. PYTANIA + ODPOWIEDZI + ARKUSZE **

Procedury organizowania i przeprowadzania egzaminu w klasie trzeciej gimnazjum zajmują 94 strony. Co roku dyrektorzy dostają nową wersję do przeczytania, chociaż nie jest tak, że wszystko się zmienia.

W tym roku na przykład nowością jest losowanie miejsc przez uczniów. Wcześniej to nauczyciele decydowali, w jaki sposób zostaną przydzielone miejsca (czasem również wykorzystywano losowanie).

Zmiany dotyczą także sprawdzania arkuszy części matematyczno-przyrodniczej. Zamiast tradycyjnego systemu, nauczyciele dostaną skany testów przez internet i będą poprawiać jeden typ zadania we wszystkich przydzielonych ich arkuszach. Do tej pory jedna osoba sprawdzała cały egzemplarz. Ma to przyczynić się do jeszcze większej anonimowości uczniów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska