Liga Mistrzów. Bawarczycy ze smakiem wypili piwo, którego sobie nawarzyli. Porto na kolanach

Piotr Janas
Sensacja nie stała się faktem. Bayern Monachium już w pierwszej połowie zdemolował FC Porto i zameldował się w półfinale Ligi Mistrzów. Większych kłopotów nie miała także FC Barcelona, która pokonała PSG 2:0 i także dołączyła do grona czterech najlepszych zespołów w tej edycji Ligi Mistrzów.

Na to właśnie liczyli kibice mistrzów Niemiec, którzy wypełnili Allianz Arenę. Ich ulubieńcy już 27 min prowadzili z FC Porto 3:0! Rywali napoczął Thiago Alcantara, na 2:0 podwyższył Jerome Boateng, a trzeciego gola strzelił Robert Lewandowski. Co ciekawe, wszystkie te bramki padły po strzałach głową.

Na przerwę podopieczni Pepa Guardioli schodzili jednak prowadząc 5:0, ponieważ czwartego gola dołożył Thomas Mueller, a później po raz drugi ukłuł Lewandowski. W drugich 45 min pewni awansu gospodarze nieco przystopowali, a zrezygnowanych gości stać było jedynie na trafienie honorowe, autorstwa Jacksona Martineza. Ostanie słowo należało jednak do Bayernu - wynik na 6:1 ustalił Xabi Alonso.

W drugim meczu FC Barcelona również w pierwszej połowie dopełniła formalności, strzelając Paris Saint-Germein dwie bramki, których autorem był Neymar. Przed tygodniem Katalończycy wygrali w Paryżu 3:1, więc już tylko kataklizm mógł pozbawić ich awansu. Takowy nie nastąpił i po bezbramkowej drugiej części Messi i spółka także mogą już myśleć o półfinale tych elitarnych rozgrywek.

Bayern Monachium - FC Porto 6:1
Pierwszy mecz: 1:3 - awans: Bayern
Bramki: Thiago 14, Boateng 22, Lewandowski 27, 40, Mueller 36, Alonso 88 - Martinez 74.
Żółte kartki: Badstuber - Herrera, Martinez, Pereira, Marcano
Czerwona kartka: Marcano (za drugą żółtą)

Bayern: Neuer - Rafinha (72. Rode), Boateng, Bernat, Badstuber, Alonso, Thiago, Lahm, Goetze, Mueller, Lewandowski.
Porto: Fabiano - Indi, Maicon, Marcano, Reyes (33. Pereira), Casemiro, Herrera, Torres, Quaresma (46. Ruben), Brahimi (67. Evandro), Martinez.

FC Barcelona - Paris Saint-Germain 2:0
Pierwszy mecz: 3:1 - awans: Barcelona
Bramki: Neymar 14, 34.
Żółta kartka: David Luiz (PSG)

Barcelona: Ter Stegen - Alves, Pique, Mascherano, Alba, Busquets (55. Roberto), Rakitic, Iniesta (46. Xavi), Neymar, Messi, Suarez (75. Pedro).
PSG: Sirigu - Van der Wiel, Marquinhos, Luiz, Maxwell, Matuidi (80. Rabiot), Verratti, Cabaye (66. Lucas), Pastore, Cavani (80. Lavezzi), Ibrahimovic.