400. bramka Messiego

W meczu 32. kolejki ligi hiszpańskiej Barcelona wygrała na własnym boisku z Valencią 2:0 i umocniła swą pozycję lidera tabeli.

Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał już w 1 minucie Luis Suarez, który wykorzystał podanie Lionela Messiego. W 9 minucie Gerard Pique sfaulował Rodrigo Moreno i sędzia podyktował rzut karny. Strzał Daniego Parejo obronił jednak Claudio Bravo.

Valencia nie dała za wygraną. Grała odważnie, stosowała pressing. W 33 minucie bliski wyrównania był Paco Alcacer, który trafił w słupek. Potem okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystał Messi.

Po przerwie goście nie byli już tak aktywni w ataku. Swej szansy na zdobycie gola szukali głównie poprzez kontrataki. Tymczasem w 64 minucie mogli stracić gola, ale Messi z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę.

W końcówce meczu szansę na gola miał Pedro, ale jego strzał obronił Diego Alves. Tego ostatniego pokonał w doliczonym czasie gry – w sytuacji sam na sam - Messi, zdobywając swą 400. bramkę w barwach Barcelony.

Valencia wcześniej nie przegrała dziesięciu meczów ligowych, zaliczając siedem zwycięstw i trzy remisy. To najdłuższa taka seria w obecnym sezonie w La Liga. „Barca” zanotowała ósme kolejne spotkanie bez porażki (siedem wygranych i jeden remis).

Materiał oryginalny: 400. bramka Messiego - Dziennik Polski