Ważne zwycięstwo sądeczanek

Jerzy Cebula
Zespół z Nowego Sącz w rundzie rewanżowej pokazuje, że jesienny kryzys ma za sobą. Tym razem sądeczanki pokonały drużynę z Lublina, a zdobyte punkty dały awans w tabeli.

Dwójka Profil Nowy Sącz – UMCS AZS Lublin 19:16 (10:11)
Bramki: Dówjka Profil: Kamieniarz: Cempa 10, Kulig 3, Sroka 2, Olejarczyk 2, Kamińska 1, Solodovnik 1.
UMCS AZS Lubilin: Charzyńska 6, Markowicz 5, Lasek 2, Szyszkowska 1, Wojdyło 1, Nawrzonek 1.
Spotkanie było ciekawe, prowdzone w szybkim tempie, choć brakowało skuteczność. Po 11 minutach prowadzili gości, ale tylk0o 4-3. To był efekt nie tylko dobrej obrony piłkarek, ale przede wszystkim niecelnych rzutów. Niestety to sądeczanki marnowały okazję, za okazją. Piłka pio ich rzutach trafiała w słupki, poprzeczkę, bądź w bramkarkę rywalek. W 22 minucie przy stanie dla UMCS znakmitą interwencją popisała się Czop. Był to sygnał dla koleżanek, które po rzutach Cempy, oraz … doprowadziły do remisu 10-10. Kiedy do końca pierwszej połowy zostało 6 sekund, błąd w obronie spowodował, że zespół gości schodził do szatni prowadząc jedną bramką. Warto przy tym podkreślić fakt, że rywalki grały bardzo agresywnie, za co zostały ukarane aż 5 razy karą dwuminutową. Po zmianie zespół z Lubblina zaskoczył sądeczanki szybkimi kontrami i po 32 minutach było 13-10 dla gości. To było ostatni momnet w meczu, kiedy rywalki miały chwile radości. Od 33 minuty kolejne celne rzuty oddawały zawodniczki Dwójki i po karnym Cempy było 17-13 dla gospodyń. Rywalki jeszcze próbowały odrobić straty, ale sądeczanki dobrze się broniły wygrywając kolejne spotkanie.