MŚ 2015 w Katarze. Polacy w ćwierćfinale! [ZDJĘCIA]

JU/TVN 24/X-News
Ali Haider/qatarhandball2015.com
Polacy w ćwierćfinale Mistrzostw Świata w Katarze! Mimo że pięć minut musieliśmy czekać na pierwszą bramkę, ostatecznie kadra Michaela Bieglera wygrała i zagra w kolejnej fazie rozgrywek. W środę mecz 1/4 finału Polska - Chorwacja.

Mecz Polska-Szwecja
Polacy w pierwszej połowie przez chwilę mieli nawet trzy bramki przewagi. Po trzech bramkach Bieleckiego z rzędu zrobiło się 8:5 dla Polski. Biało-czerwoni roztrwonili jednak tę przewagę i pierwszą połowę przegrali 10:11. W ostatniej sekundzie jeszcze Bartosz Jurecki próbował rzucić tyłem, ale Andersson obronił.

W drugiej połowie w 42 minucie Polacy wyszli na prowadzenie. Po tym jak Szwedzi stracili piłkę, Polacy rozegrali szybką kontrę i zdobyli piętnastą bramkę. Chwilę później mieli szansę na szesnastego gola, ale po kapitalnym przejęciu Rojewskiego, po akcji sam na sam z bramkarzem w okienko nie trafił Daszek.

Szwedzi cały czas gonili, ale w 47 minucie nasze skrzydła znów wyprowadziły Polaków na prowadzenie (najpierw trafił Daszek, później Wiśniewski), a na dwie minuty do końca meczu biało-czerwoni wyszli na trzybramkowe prowadzenie! Na 12 sekund przed ostatnim gwizdkiem piłkę przejął jeszcze Jurkiewicz, wyszedł sam na sam z bramkarzem i trafił! Polacy są w ćwierćfinale! Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Michała Jureckiego.