Hokej. Tylko "Szarotki" pokazały klasę

Jerzy Zaborski, Maciej Zubek, Andrzej Stanowski
Falstart po podziale rozgrywek w grupie mocniejszej zaliczyły Cracovia z Unią. Charakterem zaimponowało Podhale, pokonując mistrza w jego hali.

JKH Jastrzębie - Comarch Cracovia 5:3 (3:0, 1:3, 1:0)
Bramki: 1:0 Świerski (Marzec) 3, 2:0 Bordowski (Laszkiewicz) 8, 3:0 Urbanowicz (R. Nalewajka, Bryk) 16, 3:1 Wróbel (S. Kowalówka, Liotti) 21, 3:2 McCauley (Wajda) 35, 3:3 Kalus (Wajda) 38, 4:3 Bondariew (Urbanowicz) 39, 5:3 Urbanowicz (Steber) 42.

JKH: Odrobny - Rompkowski, Nemeczek, Bordowski, Polodna, L. Laszkiewicz - Bryk, Protivny, R. Nalewajka, Steber, Urbanowicz - Kantor, Górny, Plichta, Bondariew, Kulas - Pastryk, Świerski, Marzec, Przygodzki.

Cracovia: Radziszewski - Noworyta, A. Kowalówka, S. Kowalówka, Słaboń, Stoklasa - Liotti, Wajda, McCauley, Wróbel, Kalus - Kłys, Maciejewski, Wiśniewski, Kozłowski, Fraszko - Kruczek, Witowski, Jaros, Kisielewski.
Sędziował: Zbigniew Wolas. Kary: 4 - 4 min. Widzów: 500.

W Cracovii zadebiutował 33-letni Marcin Jaros, ale nie pomógł nowym kolegom. Krakowianie wyszli na lód dziwnie rozkojarzeni, po 16 minutach gospodarze prowadzili już 3:0. "Pasy" obudziły się w 2. tercji, po bramkach Wróbla i McCauleya złapali kontakt. W 38 min Cracovia grała w osłabieniu, a mimo to Kalus doprowadził do remisu. Ale 32 s później Artem Bondariew wykorzystał złe ustawienie Radziszewskiego i pokonał go strzałem z ostrego kąta. Na początku trzeciej tercji Maciej Urbanowicz podwyższył na 5:3.

GKS Tychy- Unia Oświęcim8:3 (3:1, 4:1, 1:1)
Bramki: 1:0 Kartoszkin (Galant) 1, 1:1 Daneczek (Wojtarowicz, Ciura) 3, 2:1 Rzeszutko (Guzik, Mojżisz) 7, 3:1 Vitek (Bagiński) 14, 4:1 Guzik (Mojżisz) 26, 4:2 Wojtarowicz (Daneczek, Vosatko) 30, 5:2 Rzeszutko (Kuzin) 32, 6:2 Galant (Kolusz, Mojżisz) 39, 7:2 Rzeszutko 40, 7:3 Komorski (Vosatko) 45, 8:3 Kolusz (Kartoszkin, Besch) 48.

GKS: Żigardy - Kotlorz, Pociecha; Vitek, Bagiński, Woźnica - Besch, Wanacki; Kolusz, Kartoszkin, Galant - Mojżisz, Ferenc; Kuzin, Rzeszutko, Guzik - Ł. Sokół, Różycki, Majoch, Jeziorski.

Unia: Fikrt (od 32 min Witek) - Vosatko, Vizvary; Wojtarowicz, Daneczek, Piotrowicz - Gabryś, Ciura; Zdenek, Kalinowski, Bepierszcz - Piekarski, Sindelarz; Szewczyk, Komorski, Adamus - Tabaczek, Modrzejewski, Paszek.
Sędziował: Przemysław Kępa (Nowy Targ). Kary: 41-39 min. Widzów: 1000.

Oświęcimianie wprawdzie szybko odpowiedzieli na trafienie Kartoszkina, zdobyte w 35 s, ale z każdą minutą było coraz gorzej. Dowodzi tego choćby strata gola przez gości w 2. tercji, gdy grali w liczebnej przewadze, co tak zdeprymowało Fikrta, że opuścił posterunek.

Ciarko PBS Bank Sanok MMKS Podhale Nowy Targ 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Bramki: 0:1 Damian Kapica (Tomasik) 30, 1:1 Cichy (Zatko) 33, 1:2 Gruszka (Dziubiński, Sulka) 38, 1:3 Gruszka (Dziubiński, Damian Kapica) 44, 1:4 Damian Kapica (Havarinen, Bryniczka) 48.

Sanok: Pitton - Turon, Williams, Danton, Pietrus, Cichy - Zatko, Richter, Kostecki, Sawicki, Vozdecky - Dutka, Rąpała, Endal, Wilusz, Biały - Dolny, Klementiew, Mermer, Ćwikła, Wanat.

Podhale: Raszka - Sulka, Havarinen, Różański, Dziubiński, Gruszka - Lucka, Tomasik, Damian Kapica, Bryniczka, Omeljanenko - Łabuz, Mrugała, Michalski, Wronka, Zarotyński - Imrich, Jaśkiewicz, Olchawski, Daniel Kapica, Stypuła.
Sędziował: Tomasz Radzik (Krynica). Kary: 35-41 min. Widzów: 1300.

W 30 min trafił Damian Kapica, strzałem między parkany Pittona. Co prawda w 33 min wyrównał Cichy (dołożył kij do strzału Zatki), ale w 38 min odpowiedział po kontrataku Gruszka. W 3. tercji spodziewano się naporu gospodarzy, a tymczasem to "Szarotki" zdobyły dwie kolejne bramki. W roli głównej wystąpił Damian Kapica. Najpierw w 44 min popisał się świetną asystą do Gruszki, a w 48 min podczas liczebnej przewagi zespołu skutecznie dobił strzał Havarinena.