Pilne
Wkrótce powstanie film o Annie Przybylskiej

Wkrótce powstanie film o Annie Przybylskiej

Paweł Gzyl

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Reżyserem biografii będzie Radosław Piwowarski, którego uznaje się za "ojca" sukcesu aktorki. Wielbiciele zmarłej gwiazdy zastanawiają się już, która z jej koleżanek mogłaby ją zagrać na ekranie.
Anna Przybylska była wyjątkowo piękną i zmysłową kobietą. Trudno będzie znaleźć aktorkę odpowiednią do jej zagrania

Anna Przybylska była wyjątkowo piękną i zmysłową kobietą. Trudno będzie znaleźć aktorkę odpowiednią do jej zagrania ©Fot. Arkadiusz Ławrywianiec

Niedawna śmierć Anny Przybylskiej wstrząsnęła całą Polską. Nic dziwnego, że rodzimi filmowcy przymierzają się już do realizacji filmu poświęconego aktorce.

Najpierw buchnęła plotka, że biografię Anny Przybylskiej nakręci jej przyjaciółka - aktorka, Katarzyna Bujakiewicz. Obie panie znały się ponad 10 lat, spędzały z sobą mnóstwo czasu, a Kasia w wielu wywiadach podkreślała, jak ważna jest dla niej Przybylska. Wszystko było jednak ponoć uzależnione od zgody męża Przybylskiej - Jarosława Bieniuka. Szybko okazało się jednak, że nic z tego nie będzie. "Nie będę robić żadnego filmu o Ani. Nie traćcie czasu na historie wyssane z palca" - napisała Bujakiewicz na swoim profilu w serwisie Facebook.

Wtedy zabrał głos Radosław Piwowarski. Ceniony reżyser jest uznawany za "ojca" kariery Przybylskiej. Aktorka zadebiutowała bowiem w jego filmie "Ciemna strona Wenus" w 1997 roku. W jednym z wywiadów zadeklarował, że niebawem rozpocznie zdjęcia do filmu o nieżyjącej gwieździe.

- Od kilku lat umawialiśmy się z Anią na nowy film, w którym miała zagrać główną rolę. No cóż, nie wyszło. W dniu pogrzebu - widząc rozpacz ludzi i miłość, jaką ją darzyli - zrozumiałem, że musi powstać film o niej. O zwykłej niezwykłej dziewczynie z Obłuża, która została nie tylko gwiazdą, ale i "królową ludzkich serc" - powiedział.

Oczywiście wśród wielbicieli Przybylskiej rozgorzała natychmiast debata, kto powinien zagrać ich idolkę. Pojawiło się mnóstwo kandydatur. Zdaniem fanów najbardziej nadają się do tej roli Anna Dereszowska, Iza Miko, Weronika Książkiewicz, Olga Bołądź, Barbara Kudrej-Szatan, Magdalena Turczeniewicz, Marta Żmuda-Trzebiatowska lub Anna Cieślak. Z kolei jej męża mógłby zagrać Józef Pawłowski, Jakub Gierszał lub Marcin Dorociński.

Życie aktorki z powodzeniem nadawałoby się na scenariusz. Gwiazdę uczynił z niej serial "Złotopolscy", w którym zagrała ujmującą rolę policjantki Marylki. Przybylska nie wahała się przed rozebraniem się dla "Playboya", czerpała z życia pełnymi garściami, sprawiając wrażenie niesfornej, ale uroczej trzpiotki. Środowisko aktorskie nie zawsze było dla niej życzliwe - starsi koledzy po fachu często krytykowali jej umiejętności, wytykając brak szkoły teatralnej.

Ustatkowała się w swym drugim poważnym związku - z piłkarzem Jarosławem Bieniukiem. Właściwie odmieniło ją macierzyństwo - dla dzieci zaniedbała karierę, zrezygnowała z imprezowego stylu życia, nabrała poważniejszego stosunku do świata. Kiedy los skonfrontował ją z poważną chorobą - zwróciła się również do Boga i Kościoła.

- Zbieram materiały. Nie wiem jeszcze dziś, czy to będzie film stricte biograficzny, czy fabuła oparta na życiu Ani. Nie będzie to film o chorobie, choć tego nie unikniemy. Ale o radości, uczciwości, miłości, jaką Anka rozsiewała wokół. Myślę, że jestem jej to winien - przekonuje Piwowarski.

Prawybory „Gazety Krakowskiej”. Dogrywka. Głosuj w drugiej turze!
Wybieraj prezydentów, burmistrzów i wójtów.

Prawybory „GK”. Dogrywka w najpopularniejszych miastach i miejscowościach:
Kraków | Tarnów | Nowy Sącz | Piwniczna | Mogilany | Zakopane | WolbromINTERAKTYWNA MAPA: Wyborcza mapa Małopolski. Komu wyborcy zaufali, komu podziękowali


Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Zobacz najświeższe newsy wideo z kraju i ze świata
"Gazeta Krakowska" na Youtube'ie, Twitterze i Google+
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo