Smuda: Niech wyobrażą dziś sobie, że Łęczna to Real

Andrzej Banaś
- Musimy zaprezentować taki poziom, z jakiego wszyscy będą zadowoleni - mówi trener Wisły Franciszek Smuda przed meczem z Górnikiem Łęczna.

Beniaminka ekstraklasy "Biała Gwiazda" podejmie w sobotę o godz. 15.30, rozpoczynając tym samym rundę rewanżową sezonu zasadniczego. Na inaugurację rozgrywek Wisła zremisowała w Łęcznej 1:1. Dzisiaj to jednak gospodarze będą faworytem i po dwóch meczach bez zwycięstwa będą chcieli sięgnąć po pełną pulę.

- Poza Jankowskim, Czekajem i Stjepanoviciem, którzy są kontuzjowani, oraz Burligą, który pauzuje za czerwoną kartkę, wszyscy zawodnicy są do mojej dyspozycji - mówi Smuda.

"Franz" zdradził również, że Wilde Donald Guerrier i Emma-nuel Sarki, którzy w reprezentacji Haiti ostatnio grali na Jamajce w Pucharze Karaibów, nie mają szans na wyjście dzisiaj na boisko w podstawowym składzie.

- Przerabiałem to już w Lechu i wiem, jak wyglądali po długiej podróży Rengifo czy Henriquez. Dlatego Guerrier i Sarki usiądą jedynie na ławce - tłumaczy szkoleniowiec.

W takiej sytuacji wiadomo, że na bokach pomocy od początku meczu zagrają Mariusz Stępiński i Łukasz Garguła. Ten drugi był ostatnio w słabszej dyspozycji, ale przerwę na mecze reprezentacji wykorzystał na poprawę przygotowania fizycznego.

- Wszyscy wiemy, jak on grał w poprzednim sezonie, nastrzelał sporo bramek. Łukasz potrafi grać w piłkę i trzeba mu dać szansę na przełamanie - mówi Smuda.

Trener Wisły bardzo chwalił wczoraj zespół Górnika Łęczna. - Bardziej podoba mi się na wyjazdach niż u siebie. W Łęcznej stworzono ciekawą ekipę z zawodników, których wielu odsyłało już do lamusa, a tacy piłkarze jak Bonin czy Nowak potrafią grać w piłkę. Oni w każdym meczu grają o zwycięstwo i to się im chwali - powiedział "Franz".

Wisła miała ostatnio problem ze słabszymi pierwszymi połowami. Zespół dobrze zaczynał grać dopiero po przerwie. Czy przez ostatnie dwa tygodnie udało się znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy? - Mógłbym tutaj wstawić kit, że znaleźliśmy tego przyczynę - w swoim stylu stawia sprawę Smuda. - To jednak nie takie proste. Trenujemy różne warianty. Jeśli zagramy w takim stylu, że wszyscy będą zadowoleni, to nie będzie źle. Wiele zależy od podejścia do przeciwnika. Trzeba do niego podejść tak, jakby to był Real Madryt. Żeby wygrywać, zwłaszcza u siebie, trzeba mieć charakter. I właśnie to będziemy chcieli pokazać w sobotę.

Przypuszczalny skład Wisły: Buchalik - Dudka, Głowacki, Guzmics, Sadlok - Uryga - Stępiński, Boguski, Stilić, Garguła - Brożek.

**Prawybory „Gazety Krakowskiej”. Dogrywka. Głosuj w drugiej turze!

Wybieraj prezydentów, burmistrzów i wójtów.