Nowy Sącz. Wiśniowski nie dostanie tarczy [KOMENTUJ!]

Nowy Sącz. Wiśniowski nie dostanie tarczy [KOMENTUJ!]

Alicja Fałek

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Andrzej Wiśniowski, właściciel największej w Polsce firmy produkującej bramy, który zatrudnia ponad tysiąc pracowników, nie dostał "Tarczy Herbowej zasłużony dla Nowego Sącza". Podczas wtorkowej sesji radni sądeccy nie zgodzili się włączyć do porządku obrad projektu uchwały nadającej przedsiębiorcy ten zaszczytny tytuł. Czy Andrzej Wiśniowski powinien otrzymać Tarczę Herbową? Wyraź swoją opinię na forum pod artykułem.
Andrzej Wiśniowski otrzymał zaszczytny tytuł Przedsiębiorcy Roku 2013 w 11. polskiej edycji konkursu Ernest Young.

Andrzej Wiśniowski otrzymał zaszczytny tytuł Przedsiębiorcy Roku 2013 w 11. polskiej edycji konkursu Ernest Young. ©fot. Jerzy Cebula

Co ciekawe, wniosek o tarczę autorstwa radnego Artura Czerneckiego, obecnie kandydata na prezydenta miasta, czeka na realizację już trzy i pół roku. W czerwcu 2011 roku po raz pierwszy trafił do przewodniczącego Rady Miasta Nowego Sącza.

- Pracownicy firmy Wiśniowski zwrócili się do mnie z tą inicjatywą. Uznałem, że jest ona słuszna - mówi radny Artur Czernecki. - Pod projektem uchwały oprócz mnie podpisali się także inni radni: Barbara Jurowicz, Tadeusz Kulpa, Antoni Rączkowski, Patryk Wicher i Krzysztof Żyłka - dodaje. Podpisów było wystarczająco dużo, żeby wniosek przyjąć.

Na przedostatnim posiedzeniu rady przed wyborami samorządowymi radny Czernecki postanowił o swojej zapomnianej inicjatywie przypomnieć pozostałym radnym i złożył wniosek o wprowadzenie uchwały do porządku obrad.

Poparło go zaledwie siedmiu radnych. Dwójka niezrzeszonych, czyli sam Czernecki i radna Jurowicz oraz cały klub radnych Platformy Obywatelskiej. Przeciw zagłosowało aż 12 radnych: Klub "Dla Miasta" oraz były klub Prawa i Sprawiedliwości. Od głosu wstrzymało się pięciu radnych tworzących nowy klub "Pozytywni i Samodzielni". Projekt uchwały nie wszedł pod obrady, Wiśniowski na razie nie dostanie tarczy.

Przemysław Gawłowski, przewodniczący klubu "Dla Miasta", który nie chciał głosowania nad wnioskiem Artura Czerneckiego, twierdzi, że radni nie mają nic do producenta bram, ale przyznanie mu tarczy nie powinno być częścią kampanii wyborczej, żadnego z kandydatów na prezydenta. - Żaden z radnych nie jest przeciwko uhonorowaniu Wiśniowskiego. Uważamy, że w pełni na to zasługuje i na pewno otrzyma tarczę po wyborach - zapewnia.

- Żeby uniknąć niekomfortowej dla wyróżnianej osoby sytuacji - uważa Gawłowski - projekt uchwały powinien być najpierw omówiony na zamkniętych posiedzeniach klubowych, potem zaopiniowany przez komisję statutowo-prawną i dopiero poddany publicznie pod głosowanie. - Nie powinniśmy nad taką uchwałą głosować w pośpiechu - wtóruje mu radny Józef Antoni Wiktor z klubu "Pozytywni i Samodzielni".

Tylko Józef Hojnor z klubu PO postawę radnych uważa za żałosną: - Projekt czeka od początku kadencji. Powinien na koniec zostać przyjęty z aplauzem. Jak można kwestionować zasługi Andrzeja Wiśniowskiego dla miasta? To wspaniały człowiek i wzór do naśladowania - dodaje.

***

Andrzej Wiśniowski firmę założył w 1989 roku i budował ją od podstaw wyłącznie w oparciu o polski kapitał. Dziś Wiśniowski jest największym w Polsce producentem bram i systemów ogrodzeniowych. Ma sieć dystrybucji produktów zarówno w kraju, jak i za granicą. Zatrudnia ponad 1100 pracowników. Jest jednym z najbogatszych Polaków.

Tarczę Herbową otrzymali m.in.: dr Krzysztof Pawłowski, Kazimierz Pazgan, Sądeckie Wodociągi, II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu, Jakub Müller, strażacy z Małopolskiej Grupy Ratowniczo- Poszukiwawczej, ks. biskup Władysław Bobowski, Ochotnicza Straż Pożarna Biegonice, ks. Józef Wojnicki, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec im. Bohaterów Ziemi Sądeckiej w Nowym Sączu, Sekcja Nowosądeckiej Grupy Regionalnej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zobacz najświeższe newsy wideo z kraju i ze świata
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (6)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
widać że wszędzie platformiane niudaczniki

janek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

mają tendencje przyklejania się do czyjegoś sukcesu

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ciekawostka

Ania (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

Chciałbym wiedzieć co za pracownicy pewnie ci z samej góry bo przecież nie z dołu :)

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Urzędasy nieroby do roboty !

lol (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5

Gościu ma wyj***e na wasze laurki.
Brać się do roboty, a nie o pierdołach smolić.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
zbytek

cat (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

czy nie wystarczy że jest nieprzyzwoicie bogaty- z jakiego powodu sadeccy wazeliniarze mu włażą


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
?

ja (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

wolałbyś, żeby zwolnił wszystkich w diabły i zarabiał powiedzmy 800zł na rękę zamiatając ulice?


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ps

ja (gość)

Zgłoś naruszenie treści

nie chodziło mi o nic związanego z wazeliną, tylko czy wtedy byłoby wszystko 'przyzwoicie' u p. Wiśniowskiego?

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

Dla rozwoju infrastruktury i środowiska w Małopolsce

Dla rozwoju infrastruktury i środowiska w Małopolsce

Strefa Agro - rolnicze wiadomości z Małopolski

Strefa Agro - rolnicze wiadomości z Małopolski

Już jest! Czytaj 2. numeru Magazynu Explorer

Już jest! Czytaj 2. numeru Magazynu Explorer