Wybory w Brzeźnicy. Termin minął, a kandydaci wciąż niepewni

Wybory w Brzeźnicy. Termin minął, a kandydaci wciąż niepewni

Robert Szkutnik

Gazeta Krakowska

Gazeta Krakowska

Wójt Bogusław Antos ma jednak kontrkandydata w wyborach samorządowych. To były długoletni radny i gospodarz gminy Józef Momot.
W Państwowej Komisji Wyborczej panuje spore zamieszanie związane z wyborami samorządowymi. Choć termin zgłaszania kandydatów na wójtów i burmistrzów upłynął o północy w miniony piątek i dane miały być opublikowane w sobotę, to dopiero w poniedziałek dopisano drugiego kandydata rywalizującego o stołek wójta w gminie Brzeźnica.

Wcześniej na stronach internetowych PKW było tylko jedno nazwisko, urzędującego wójta Bogusława Antosa z Sosnowic (42 l.) wystawionego przez KWW Razem w Przyszłość.


Drugim kandydatem jest Józef Momot z Tłuczani (62 l.), zgłoszony do rywalizacji z KWW Nowa Przyszłość w piątek, więc jeszcze w terminie.

Momot był wójtem gminy Brzeźnica w latach 2002-2006. Miał już poprzednio chrapkę na starcie wyborcze, ale do niego nie doszło, ponieważ ciągnęły się za nim sprawy w sądzie. Teraz w świetle prawa jest czysty i może znów kandydować.

Obecny wójt Brzeźnicy Bogusław Antos w swojej gminie ma silną pozycję, ale ostatnio coraz częściej słychać, że w tych wyborach nie będzie miał tak łatwo. Cztery lata temu był jedynym kandydatem. Głosowało na niego 89 proc. wyborców. Z Józefem Momotem wygrał w wyborach osiem lat temu.

Ilu mamy kandydatów do rządzenia gminami, okaże się wkrótce. W gminie Kalwaria Zebrzydowska PKW wykazuje czterech kandydatów, choć pięć osób twierdzi, że zgłosiło start do fotela burmistrza. Ten piąty to Dawid Herbut, policjant. PKW do poniedziałku nie ogłosiła też, kto będzie starał się o stołek wójta w Kluczach (pow. olkuski).

Pełną listę kandydatów na wójtów, burmistrzów Małopolski zachodniej i prezydenta Oświęcimia opublikujemy w piątek.

Zobacz najświeższe newsy wideo z kraju i ze świata
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo