"Wrzos - 2014": pożar budynku i katastrofa helikoptera...

"Wrzos - 2014": pożar budynku i katastrofa helikoptera [ZDJĘCIA]

red.

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

"Wrzos - 2014": pożar budynku i katastrofa helikoptera [ZDJĘCIA]
1/9

Przejdź do
galerii zdjęć

©Małopolska policja

Na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Nowym Sączu odbyły się ćwiczenia systemu obronnego, zarządzania kryzysowego oraz obrony cywilnej pod kryptonimem "Wrzos - 2014".
Policyjne ćwiczenia podzielono na dwa etapy. Pierwszy odbył się 2 października i polegał na uruchomieniu właściwych zespołów, służb, inspekcji i straży realizujących zadania w zakresie koordynacji działań w przypadkach zaistniałych sytuacji kryzysowych.

Drugi etap ćwiczeń rozpoczął się dzień później. Działania praktyczne zakładały atak grupy terrorystycznej i wzięcie pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Nowym Sączu jako zakładników.

Tej trudnej sytuacji towarzyszyły dodatkowo nieprzewidziane zdarzenia, typu pożar budynku i katastrofa helikoptera, co spowodowało konieczność natychmiastowej ewakuacji osób poszkodowanych, jak również znajdujących się w rejonie bezpośredniego zagrożenia.

Realizowane epizody dotyczyły działań mających na celu neutralizację zagrożenia terrorystycznego, w tym odbijanie zakładników przez policjantów Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Krakowa oraz Wydziału Zabezpieczenia Działań Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej w Nowym Sączu.

Zobacz najświeższe newsy wideo z kraju i ze świata
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo