Nowy Sącz: Nowak i jego wsparcie- komitety już na starcie

Nowy Sącz: Nowak i jego wsparcie- komitety już na starcie

Alicja Fałek

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Koalicja Nowosądecka już rozpoczęła kampanię wyborczą. Tablicą rejestracyjną chcą zwrócić uwagę na problem korków
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

©Alicja Fałek

Krajowe Biuro Wyborcze w poniedziałek o godz. 15.30 zakończyło rejestrację komitetów wyborczych w okręgu nr 14. W Nowym Sączu kandydatów do Rady Miasta wystawi co najmniej kilka komitetów. Wśród nich Komitet Wyborczy Wyborców Wspierających Ryszarda Nowaka. Cztery lata temu nazwa komitetu nie zawierała słowa: wspierających.
Co ciekawe, Stanisław Kogut, szef sądeckich struktur Prawa i Sprawiedliwości, który popiera Nowaka w wyborach prezydenckich, publicznie oświadczył niedawno, że Nowak nie może wystawić swojej listy kandydatów na radnych. - Wiem, że powstał komitet popierający Nowaka. Dopytywałem nawet w centrali partii, czy nie wykluczy to Ryszarda z kandydowania na fotel prezydenta z ramienia PiS - mówi senator Stanisław Kogut. - Gdyby powołany został komitet Ryszarda Nowaka, zostałby on usunięty z partii. Jednak nie możemy nikomu zabronić tworzenia komitetu, który będzie wspierał obecnego prezydenta - dodaje sen. Kogut, pełnomocnik wyborczy PiS.

- Żyjemy w wolnym kraju.
Przyjmę taką taktykę, żeby wygrać wybory prezydenckie i mieć większość w Radzie Miasta - zapowiedział Nowak już w sierpniu. Ten sam zabieg zastosował podczas poprzednich wyborów. Wystawienie kandydatów z dwóch list zagwarantowało mu większość w radzie i osłabiło opozycję na całe cztery lata.

Pełnomocnikiem wyborczym KWW Wspierających Ryszarda Nowaka został Ludomir Krawiński. Prezes Sądeckiej Agencji Rozwoju Regionalnego cztery lata temu stał na czele Komitetu Wyborczego Wyborców Ryszarda Nowaka.

Pierwszy zarejestrował się w Sączu Komitet Wyborczy Koalicja Nowosądecka. Jego pełnomocnik już nawet rozpoczął kampanię. - W mieście stanęło 10 billboardów - mówi Wojciech Popardowski, pełnomocnik KW Koalicja Nowosądecka. - Tablicą rejestracyjną chcemy zwrócić uwagę na chyba największe problemy miasta, czyli korki i brak miejsc parkingowych.

Do walki wyborczej staje również Komitet Wyborczy Wyborców Artura Czerneckiego Solidarni Sądeczanie. Kojarzony może być z Solidarną Polską , nie tylko z nazwy, ale też przez pełnomocnika finansowego, którym została Iwona Sus, szefowa biura posła Arkadiusza Mularczyka. - Jesteśmy komitetem bez barw politycznych i wbrew pozorom nie łączymy sił z Solidarną Polską - przekonuje Barbara Jurowicz, radna i rzecznik prasowy komitetu wyborczego. - Nasz komitet to inicjatywa oddolna, która zrzesza wszystkie środowiska - dodaje.

Zarejestrowano też Komitet Wyborczy Wyborców Młodzi dla Miasta Nowego Sącza, którego pełnomocnikiem został Maciej Zdzierak.

Komitety zgłosiły także partie polityczne, m.in.: Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska czy Sojusz Lewicy Demokratycznej. Kandydatów na radnych poznamy 8 października, a na wójtów, burmistrzów i prezydentów dopiero 18 października.

CO TY WIESZ O WIŚLE? CO TY WIESZ O CRACOVII? WEŹ UDZIAŁ W QUIZIE!""Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (6)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
jedno słowo tak wiele znaczy

martinoff salon24.pl (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

Nowak jest jak Putin. Putin też nie wysyła rosyjskich żołnierzy na Ukraine tylko sami tam idą z własnej woli, bo chca walczyć z prześladowaniem i niesprawiedliwością. Prezydent Rosji nic na to nie...rozwiń całość

Nowak jest jak Putin. Putin też nie wysyła rosyjskich żołnierzy na Ukraine tylko sami tam idą z własnej woli, bo chca walczyć z prześladowaniem i niesprawiedliwością. Prezydent Rosji nic na to nie może poradzić.
Podobnie Nowak. Nowak nic nie może zrobić że tak wielu mieszkańcow go popiera, że aż zakładają komitety poparcia jego osoby.
A wszystko to przez jedno słowo w nazwie komitetu. Wystarczyło dodać "Wspierających" i już to nie jest komitet Nowaka ( gdyby tak było, to wtedy wyleciałby z partii) tylko innych osób którym nie można zabronić popierać Nowaka.
Jednym słowem z wyborów robi się kretynów a z PiSu wystawia na pośmeiwisko. Senator Kogut ( ten co zwyzywal wszystkich od polnych myszy) mówił, że u niego nie będzie dziadostwa ino porządek i wywali z PiSu każdego kto wystartuje z innego komitetu niz PiS. Ano zobaczymy co się stane z takim wiceprzewodniczacym PiS, radnym Gawłowskim, czy wyleci z PiS jak wystartuje z listy KWW Wyspierających Nowaka. zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
do pieniacza martinoff salon24.pl

1111 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

Oj dalej jesteś pieniaczu pusty

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Nowy Sącz potrzebuje zmian ... miasto od lat się stacza do roli prowincjonalnego miasteczka

TeDe (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

Dzień po dniu Sącz marnieje w oczach. Zaprzepaszczany jest potencjał ludzi, inwestycje są śladowe, miasto nie ma pomysłu na siebie. Jest jak "Ranczo" w większej skali. Ci sami ludzie co 4 lata...rozwiń całość

Dzień po dniu Sącz marnieje w oczach. Zaprzepaszczany jest potencjał ludzi, inwestycje są śladowe, miasto nie ma pomysłu na siebie. Jest jak "Ranczo" w większej skali. Ci sami ludzie co 4 lata ogłaszają nowe otwarcie. I nic. A Sącz potrzebuje oddechu, świeżej krwi, ludzi (rady/prezydenta), którzy nie idą po władzę tylko po to, żeby zapewnić sobie etat, bo nie mają innej opcji. Chciałbym, aby ta kampania była rzeczowa. Chciałbym, aby nie było polskiego cwaniactwa, o jakim czytam w artykule (nie popiera mnie PIS - założymy komitet wspierający), bo to po prostu nieetyczne. Chciałbym usłyszeć o wizji mojego Miasta od nowych i "starych" kandydatów, a aktualnie rządzących zapytać: skoro tyle możemy zrobić w te 4 kolejne lata, to czemu się za to nie wzięliśmy 4 lata temu?zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Wreszcie rozsądna decyzja Nowaka

martinoff salon24.lp (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6

Wreszcie rozsądna decyzja Nowaka. Jest tak jak u nas na wyspach.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Rozsądna decyzja?

TeDe (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Może nie zrozumiałem żartu, ale czy udawanie, że to nie mój komitet, tylko "komitet wspierający" to jest coś, co powinniśmy pochwalić? Przecież to kwintesencja naszego polskiego cwaniactwa. "Ciemny...rozwiń całość

Może nie zrozumiałem żartu, ale czy udawanie, że to nie mój komitet, tylko "komitet wspierający" to jest coś, co powinniśmy pochwalić? Przecież to kwintesencja naszego polskiego cwaniactwa. "Ciemny lud to kupi ..." - prawda? Dziwię się Panu Kogutowi, że przechodzi obok tego bez słowa nerwowego komentarza. Ja czułbym się jawnie oszukiwany. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Wybory, wybory ....

Sądeczanka (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 8

Dużymi krokami zbliżają się wybory i szukają jeleni żeby na tych darmozjadów głosowali!!!

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo