Arka Gdynia zremisowała z Miedzią Legnica

pk
Tomasz Bolt/Polskapresse
Co za strzelanina w Legnicy! Aż osiem goli padło w meczu gdyńskiej Arki z Miedzią! Mimo to żadna z drużyn nie zdołała sięgnąć po komplet punktów. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:4.

Żółto-niebiescy w dobrych nastrojach schodzili z boiska po pierwszej połowie meczu. Gdynianie znajdowali się na prowadzeniu (2:1) po trafieniach Antoniego Łukasiewicza i Grzegorza Lecha.

Niestety, w drugiej połowie do głosu doszli gospodarze. Wtedy rozpoczęła się strzelanina! Legniczanie dwukrotnie odrabiali straty, a następnie objęli prowadzenie na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Arka znalazła się zatem w poważnych tarapatach, ale zdołała doprowadzić do wyrównania. Antonio Calderon wykorzystał bowiem rzut karny.

To trzeci remis podopiecznych Dariusz Dźwigały w obecnym sezonie, którzy w tabeli I ligi plasują się na dziewiątym miejscu.