Mistrzostwa Polski w tenisie na wózkach: Brązowy medal poznaniaków

ŁOS
Leszek Jabłoński (z lewej) i Marek Nitschke
Leszek Jabłoński (z lewej) i Marek Nitschke Fot. KS Warta
Bardzo dobry wynik osiągnęli zawodnicy sekcji tenisowej Warty. Leszek Jabłoński i Marek Nitschke zdobyli dla Poznania historyczny, pierwszy brązowy medal w grze podwójnej w letnich mistrzostwach Polski w tenisie na wózkach.

Turniej rozgrywany był w Płocku. Poznaniacy w półfinale przegrali z parą Tadeusz Kruszelnicki (NST)/Paweł Miętrkiewicz (IKS Sulechów) 0:6, 1:6. W grze pojedynczej nasi zawodnicy zajęli miejsca: 5-8 - Lech Jabłoński, 9-16 - Marek Nitschke. Trzeci tenisista Warty, Krzysztof Kowalewski musiał zrezygnować ze startu w turnieju z powodu kontuzji. Zawodnicy po zakończonych rozgrywkach indywidualnych uczestniczyli w turnieju drużynowym mistrzostw Polski zajmując piąte miejsce. Mistrzem kraju została ekipa SIKT Płock.