Off Plus Camera 2014. Znamy laureatów! [ZDJĘCIA]

Off Plus Camera 2014. Znamy laureatów! [ZDJĘCIA]

.

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

OFF Plus Camera. Benedict Cumberbatch, czyli serialowy "Sherlock" spotkał się z fanami [ZDJĘCIA]


Off Plus Camera 2014. Kim Cattrall w Krakowie [ZDJĘCIA]


Jury w składzie Jerzy Stuhr (przewodniczący), Juliet Taylor, Joan Allen, Parker Posey, Mike Newell przyznało Krakowską Nagrodę Filmową (100 000 USD) filmowi „Eastern boys”. Reżyser otrzymał również od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej obietnicę dofinansowania w wysokości 1.000.000 PLN swojego kolejnego projektu. Największe wrażenie na młodzieżowym jury zrobiła „Viktoria” (reż. Maya Vitkova). W jego skład weszli gimnazjaliści i licealiści, którzy wygrali konkurs na napisanie recenzji filmowej w ramach akcji społecznej Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej "Skrytykuj".

W Konkursie Polskich Filmów Fabularnych nagrodę przyznało Jury w składzie: Kim Cattrall (przewodnicząca), Bahman Ghobadi, Mark Adams i Kim Yutani. Polski Noble Filmowy (100 000 PLN) trafił do Pawła Pawlikowskiego za film „Ida”. Przyznano także nagrody aktorskie (10 000 PLN) za najlepszą rolę męską i żeńską. Laureatami zostali: Dorota Kolak za rolę w filmie „Chce się żyć” oraz Mateusz Banasiuk za „Płynące wieżowce”.

Prestiżową Nagrodę „Pod Prąd”, przyznawaną wybitnej postaci kina za wkład oraz wspieranie filmów i kultury niezależnej otrzymał Benedict Cumberbatch. Aktor pozostawił odcisk dłoni w specjalnej płycie, która umieszczona zostanie w Krakowskiej Alei Gwiazd.
W ciągu 10 dni Kraków był stolicą kina niezależnego. Odbyło się ponad 100 seansów w kinach, na dachach budynków i na barce. Do miasta przyjechało ponad 350 polskich i zagranicznych gości.

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij, zarejestruj się i korzystaj już dziś!


Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo