Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Pressik" i prasa na warsztatach Junior Media [ZDJĘCIA]

Elżbieta Cegła
Twórcy szkolnych gazet z małopolskich szkół coraz lepiej znają warsztat dziennikarskiej pracy
Twórcy szkolnych gazet z małopolskich szkół coraz lepiej znają warsztat dziennikarskiej pracy Anna Kaczmarz
Ponad 150 uczniów małopolskich szkół podstawowych i gimnazjów uczestniczyło w dziennikarskich warsztatach Junior Media. Z krakowskiego zoo uciekła zebra. Na wolności wybrała Multikino i spotkała się z twórcami szkolnych gazet, które powstają w ramach projektu Junior Media. To stworzona w Grupie Wydawniczej Polskapresse elektroniczna platforma służąca redagowaniu gazet przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich w całej Polsce.

W Małopolsce z roku na rok powiększa się dziennikarski narybek. Redaktorzy tworzą publikacje na wysokim poziomie, piszą nie tylko o tym, co dzieje się w ich szkole, ale także w najbliższej okolicy oraz o problemach globalnych. Piszą też w językach obcych. W redagowaniu szkolnych gazet pomagają nauczyciele. Co miesiąc najlepsze tytuły wybrane przez internautów oraz redakcyjne jury dzienników regionalnych i 50 pism z całego kraju drukujemy w najnowocześniejszej w tej części Europy drukarni prasowej w Sosnowcu.

Dla młodych dziennikarzy i redaktorów organizujemy również specjalistyczne warsztaty. Właśnie kolejne odbyły się wczoraj w krakowskim Multikinie. O redakcyjnej kuchni wydawanych w Małopolsce trzech tytułach - "Dzienniku Polskim", "Gazecie Krakowskiej" i bezpłatnym "Naszym Mieście" mówiła red. Elżbieta Cegła. O pracy działu marketingu i promocji opowiadał Grzegorz Lenartowicz. Jego kolega po fachu Marek Moskalik wystąpił zaś w podwójnej roli - zdobywcy kryształowej kuli Kamila Stocha, którego zaprosiliśmy na konferencję prasową ze szkolnymi dziennikarzami oraz w roli... zebry uciekinierki. Uczniowie wymyślali dla niej imię, nagrodziliśmy najlepsze. Wygrał zespół gazety "Sz(k)ołpress" z Gimnazjum w Kozłowie, nadając zwierzęciu imię "Pressik". "Mediuś" zaproponowała redakcja "Burzy Mózgów" z Publicznego Gimnazjum w Rakszawie, a "Zebrzyk" - zespół "Wróbelka" z NSP we Wróblowicach.

Piotr Niewolski i Arkadiusz Wesołowski z Fundacji Orange mówili o bezpieczeństwie w sieci. Wyświetlono też filmy edukacyjne.

Napisz do autorki:
[email protected]

Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska