Kraków. Ulica Kozienicka będzie remontowana jeszcze w tym...

  Kraków. Ulica Kozienicka będzie remontowana jeszcze w tym roku

  Katarzyna Kojzar

  Gazeta Krakowska

  Gazeta Krakowska

  Pani Dominika Wrzos-Stachowska dodaje, że stan drogi zagraża bezpieczeństwu mieszkańców, a w szczególności dzieci. Ulica Kozienicka to jedna z większych dróg w Skotnikach. Należy do dzielnicy Dębniki i biegnie nad IV obwodnicą. - Jest ważnym traktem, prowadzi do Podgórek Tynieckich, a zaraz za autostradą jest już w dobrym stanie - pisze pani Dominika.
  Dwa lata temu mieszkańcy zebrali podpisy pod petycją o remont, jednak ich prośby kończyły się prowizorycznym łataniem dziur. Zgłaszali ten problem także do Rady Dzielnicy i Straży Miejskiej. Przez wiele lat miasto tłumaczyło się brakiem funduszy na naprawę ulicy.

  Potwierdza to Aleksander Puszkarz, przewodniczący Dębnik, który tłumaczy, że remont Kozienickiej byłby bardzo kosztowny, a dzielnicy na to nie stać.

  - Staramy się co roku naprawiać drogi na każdym osiedlu. W tym roku w Skotnikach przewidzieliśmy prace na dwóch ulicach: Antoniego Dobrowolskiego i Pułkownika Emira - mówi Puszkarz. Podkreśla, że Rada Dzielnicy wystąpiła do władz miasta o ujęcie Kozienickiej w wieloletnim planie finansowym.

  - Ulica Kozienicka do wysokości serpentyn będzie wyremontowana jeszcze w tym roku - uspokaja Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Jak zapewnia Krystyna Paluchowska z Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, planowane jest także pozimowe porządkowanie ulicy.

  Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
  Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
  "Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo