The Voice of Poland: Sandra Mika - 17-latka z Krakowa...

The Voice of Poland: Sandra Mika - 17-latka z Krakowa zachwyca trenerów [ZDJĘCIA, WIDEO]

Paweł Gzyl

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

The Voice of Poland: Sandra Mika - 17-latka z Krakowa zachwyca trenerów [ZDJĘCIA, WIDEO]
1/4

Przejdź do
galerii zdjęć

©mat. prasowe

W ostatnim odcinku telewizyjnego talent-show "The Voice of Poland" w TVP2 pojawiła się młoda wokalistka z Krakowa - Sandra Mika. Wszystko wskazuje na to, że ma duże szanse na dotarcie do finału popularnego programu.
Siedemnastolatka wykonała na scenie pamiętny przebój zespołu Moloko "The Time Is Now", zgrabnie łącząc jazz i taneczne rytmy.
- Występowi towarzyszyły ogromne nerwy. Przed nagraniami nie spałam całą noc. Kiedy śpiewałam, bałam się z kolei, że żaden z trenerów mnie nie wybierze. Gdy Marysia Sadowska zareagowała pierwsza, byłam już szczęśliwa - śmieje się Sandra.
W przerwie między wyjazdami do Warszawy na nagrania "The Voice of Poland" udało nam się porozmawiać z Sandrą, dzięki czemu dowiedzieliśmy się o niej nieco więcej.


- Muzykowanie to moja rodzinna tradycja. Pamiętam, że babcia śpiewała, a dziadek grał na akordeonie. Tata jest od wielu lat fanem jazzu, zbiera płyty i często ich słucha. To właśnie on odkrył we mnie talent do śpiewania - wyjaśnia.

Pierwsze występy Sandra zaliczyła naturalnie w domowym gronie. Potem tata posłał ją na kurs śpiewu do Ewy Skolias prowadzącej Dziecięce Studio Piosenki, w którym zaczęła powoli kształcić swój głos według autorskiego programu nauczycielki.

- Właściwie dzięki tacie słucham jazzu od dziecka. Dlatego wzoruję się przede wszystkim na jego największych gwiazdach: Elli Fitzgerald, Dianie Krall czy Dee Dee Bridgewater. Słucham też instrumentalnej muzyki, choćby Milesa Davisa. Uczę się od niego umiejętności improwizacji - podkreśla Sandra.

Wokalistka lubi startować we wszelkiego rodzaju przeglądach. Dlatego śpiewa zarówno jazz, jak i pop czy nawet piosenkę aktorską. W serwisie YouTube można znaleźć jej wykonania utworów Ewy Demarczyk, Steviego Wondera, Roda Stewarta i Elli Fitzgerald.
- Początkowo ostrożnie podchodziłam do programów typu talent-show. Mama namówiła mnie jednak, abym się zgłosiła do "The Voice of Poland". Wyróżnia się on spośród nich, ponieważ występują w nim bardziej doświadczeni wykonawcy. Niedługo skończę osiemnaście lat, pomyślałam więc: "Spróbuję, może się uda?" - wspomina.

Sandra chodzi do trzeciej klasy liceum artystycznego w Nowej Hucie. Po maturze chce studiować jazzową wokalistykę.
- Śpiewanie to jedyne, co naprawdę chciałabym robić. Mam nadzieję, że będzie ono kiedyś moim zawodem. Może dzięki "The Voice of Poland" poznam muzyków, z którymi założę zespół i zacznę tworzyć własne piosenki? - zastanawia się krakowianka.
Trzymamy za nią kciuki!Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

W związku z ciszą referendalną komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo