Sprawdzian szóstoklasisty 2014 z CKE. Test już 1 kwietnia...

Sprawdzian szóstoklasisty 2014 z CKE. Test już 1 kwietnia [ARKUSZE, ZADANIA, PYTANIA]

msk

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Sprawdzian szóstoklasisty 2014 z CKE. Test już 1 kwietnia [ARKUSZE, ZADANIA, PYTANIA]
Sprawdzian szóstoklasisty 2014 z CKE. Test już 1 kwietnia [ARKUSZE, ZADANIA, PYTANIA]

©archiwum Polskapresse

Sprawdzian Szóstoklasisty 2014 z CKE. Wraz z nadejściem kwietnia, w szkołach podstawowych rozpoczyna się prawdziwa przedegzaminacyjna gorączka. W tym roku sezon egzaminacyjny startuje już 1 kwietnia - wtedy to w szkołach podstawowych odbędzie się sprawdzian szóstoklasisty. U nas po teście znajdziecie arkusze i odpowiedzi do sprawdzianu.

TEST, sprawdzian szóstoklasisty Operon 2014 z Operonem [9 stycznia, arkusze, odpowiedzi]


Sprawdzian szóstoklasisty organizowany przez CKE jest to test powszechny i obowiązkowy, co oznacza, że muszą do niego przystąpić wszyscy uczniowie. Jest to bowiem jeden z warunków ukończenia szkoły.

Tegoroczny sprawdzian szóstoklasisty odbędzie się 1 kwietnia. We wszystkich szkołach w całej Polsce odbędzie się on o tej samej godzinie.

Sprawdzian szóstoklasisty 2014 z CKE [PYTANIA, ARKUSZE, ZADANIA]W tym roku ze sprawdzianem zmagać się będzie ponad 350 tysięcy uczniów.
Egzamin rozpocznie się punktualnie o godzinie 9:00, i potrwa 60 minut (z możliwością indywidualnego przedłużenia - maksymalnie o 30 minut). Jak co roku, ma on charakter czysto informacyjny i sprawdza, jak absolwenci radzą sobie z pięcioma najważniejszymi umiejętnościami nabytymi podczas edukacji w szkole podstawowej, tj. czytaniem, pisaniem, rozumowaniem, korzystaniem z informacji i wykorzystywaniem wiedzy w praktyce. Maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosi 40.


Sprawdzian szóstoklasisty 2014 z CKE [ARKUSZE, ZADANIA, PYTANIA]


Do sprawdzianu przystąpić muszą wszyscy uczniowie klas szóstych - jest to jeden z warunków ukończenia szkoły. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż sprawdzianu nie można nie zdać*. Każdy uczeń, który ukończył szkołę podstawową, niezależnie od wyników sprawdzianu musi zostać przyjęty do gimnazjum.

Statystyki pokazują, że przez ostatnie lata liczba punktów egzaminacyjnych uzyskanych przez szóstoklasistów systematycznie rośnie. Średni wynik w ubiegłym roku wynosił 24,03 punktów na 40 możliwych, a dwa lata temu - 22,75. Można więc powiedzieć, że prognozy na ten rok są jak najbardziej optymistyczne, choć wyniki poznamy dopiero w dniu zakończenia roku szkolnego, czyli 27 czerwca.

Jakie nastawienie przejawiają sami zainteresowani? Przeglądając fora internetowe, częściej natrafić można na wpisy przestraszonych rodziców aniżeli uczniów. Pojawiają się zarzuty o zbyt małej ilości czasu czy zbyt wielu możliwościach "przeskoczenia" rekrutacji do gimnazjów na podstawie zgłaszanych dysfunkcji kandydata. Ze względu na charakter egzaminu, warto podejść do niego nieco spokojniej. Jest to pierwsza okazja do sprawdzenia samego siebie i tego, jak dziecko radzi sobie w sytuacjach stresowych. Postawa, jaką przejawia na tym etapie, często pozostaje z nim do ukończenia obowiązkowej edukacji.

Sprawdzianu nie można nie zdać. Wynik ma znaczenie tylko informacyjne i nie powinien być podstawą do prowadzenia jakiejkolwiek selekcji. Każdy uczeń, który ukończył szkołę podstawową, niezależnie od wyników sprawdzianu musi być przyjęty do gimnazjum w swoim rejonie, jeśli nie ukończył 16 roku życia.

Za wszystkich szóstoklasistów trzymamy kciuki i życzymy im powodzenia!

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2014 - [PYTANIA, ARKUSZE CKE]


Arkusze CKE (pytania i zadania) opublikujemy w tym miejscu 1 kwietnia około godz. 10.00.

Test szóstoklasisty 2013 z CKE [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]


Test szóstoklasisty 2013 z CKE: [TEST, PYTANIA, ODPOWIEDZI]


Test Szóstoklasisty 2013 już dziś [PYTANIA, ODPOWIEDZI]


Test szóstoklasisty 2013 z CKE: [TEST, PYTANIA, ODPOWIEDZI]


Test szóstoklasisty 2013 z CKE: jak wam poszło?

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo