Menu Region

Kontrowersyjny ksiądz

Kontrowersyjny ksiądz

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Maria Mazurek, Marta Paluch

269Komentarzy Prześlij Drukuj
Kontrowersyjny ksiądz

Proboszcz Kobylan wzbudza skrajne emocje (© 123rf)

Proboszcza Kobylan jedni chwalą za gospodarskie oko, inni krytykują za dryl, który wprowadza dzieciakom na katechezie. Rodzice skarżyli się nawet do kurii.
Kobylany - niewielka miejscowość w gminie Zabierzów, położone w bardzo malowniczej okolicy. Łagodne wzgórki, piękne widoki przyciągają coraz to nowych mieszkańców m.in. z Krakowa. Wieś się rozrasta, podobnie jak miejscowa parafia. Jeszcze niedawno stała tu niewielka kaplica, teraz działa kościół (na razie bez elewacji) i plebania. Szkoła w Kobylanach leży tuż przy kościele. Ksiądz Józef Iwulski uczy w niej od lat. I, jak twierdzą niektórzy nauczyciele, wymaga za dużo.

- Dzieci po prostu się go boją - mówi jedna z nauczycielek (prosi o anonimowość, bo jej córka chodzi na katechezę do proboszcza). - Chore, nie chore, do szkoły przychodzą specjalnie na religię.
Z gorączką - opowiada. Nauczycielka twierdzi, że najwięcej problemów jest z przygotowaniem dzieciaków do sakramentów. Komunie, bierzmowania to kłopoty, płacz dzieci. - Nie od wczoraj uczę w tej szkole i widzę, co się dzieje. A dzieje się źle, a ludzie trochę boją się mówić - ciągnie.

Nangar Khel. Nasi żołnierze w cieniu tragedii

Jej córka też miała problemy z ks. Iwulskim. - Przy przygotowaniu do komunii stworzył tak nerwową atmosferę, że córka nie potrafiła dotrwać nawet do końca niedzielnej mszy. Robiło jej się słabo, więc wychodziła z kościoła. Zaraz ludzie gadali, jak to na wsi. Zaczęłam więc wozić ją w niedzielę do innych kościołów. Ksiądz wtedy powiedział: skoro chodzi na mszę gdzie indziej, to niech i do komunii idzie tam - opowiada.

Skargi i upomnienia
Problemy były również z komunią córki pani Ireny Siudek. Sprawa skończyła się skargą w kurii na ks. Iwulskego. - Proboszcz stwierdził, że moje dziecko nie jest przygotowane, bo dwa tygodnie nie chodziło na religię. A wiedział doskonale, że wtedy musieliśmy wyjechać do Krakowa w dramatycznej rodzinnej sprawie. Wiedział, a i tak nadal się upierał. Zamiast przygarnąć moją córkę, bo przecież nadrobiłaby materiał, potraktował ją jak jakiegoś odrzutka - mówi Irena Siudek, mama dziewczynki.

Pojechała do kurii, aby poskarżyć się na tę sytuację. Towarzyszyła jej ówczesna dyrektorka szkoły, Halina Ambroży. - Interweniowałam, bo nie mogłam przejść obojętnie - tłumaczy pedagog. Dodaje, że wówczas księża z kurii zadzwonili do ks. Iwulskiego i go upomnieli. - Ale inni rodzice nawet nie kiwnęli palcem, żeby wstawić się za tą dziewczynką. Nikt nie zareagował, mimo że widzieli, że dziecko jest odtrącone! - Ambroży nie kryje oburzenia. Jej zdaniem rodzice powinni reagować, sprowokować dyskusję, wykonać jakiś krok, a nie czekać, aż zrobią to nauczyciele i dyrekcja szkoły. - Po tej historii stwierdziłam, że nie będę się już wtrącać - dodaje zrezygnowana. - Jestem zbulwersowana, że rodzice boją się uczynić jakiś ruch - kwituje.

Skargę na księdza w kurii złożyła kilka lat temu również Edyta Hrabia. - Pojechałam tam z mężem, bo już dłużej nie mogliśmy znieść tej nerwówki - mówi zdenerwowana. O co poszło? Pani Edyta ma dwóch synów. Gdy jeden z nich szedł do komunii, zaczęły się problemy. - Ksiądz był bardzo wymagający. W końcu na tydzień przed komunią powiedział nam, że trzeba ją przesunąć, bo dzieci są niedouczone - denerwuje się matka chłopca. - Podniosła się wrzawa. Powiedzieliśmy, że skoro ten ksiądz nie chce udzielać komunii, to może zaprosimy innego. Ksiądz Iwulski stwierdził wtedy, że jestem bezczelna. Koniec końców komunii udzielił inny ksiądz, z Nowej Huty - opowiada pani Edyta.
Inny problem pojawił się, gdy jej synom potrzebne były tzw. indeksy do gimnazjum.
1 »
Reklama
268

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Rocznica

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Artek (gość)  •

To kolejna dokładanie czwarta rocznica (12.11.2010) ataku medialnego na naszego Ks. Proboszcza.
Ataku przemyślnie zorganizowanego przez nauczycielkę z miejscowej szkółki i innych
zaprzyjaźnionych z nią osób.Nazwisko Albrzykowskiej i wrogiej kościołowi osób było odmieniane w naszym środowisku chyba we wszystkich przypadkach.
W taki oto sposób wyrządzono księdzu potworną krzywdę.
Smutne,że te poczynania nauczycielki i innych osób pracujących w tej szkole
jak wynika z tekstów były dokonane przy aprobacie dyrektorki. Czym podpał jej ksiądz w ciągu tylu lat pracy w tej szkole?
Całe szczęście,że ks.proboszcz pod takim ciężarem plugawych oszczerstw i podłych pomówień się nie załamał.
A sprawcy tej nagonki i rozpętanej wojny dobrze się mają i uczą nasze wnuki.
Pewnie nucą słowa znanej piosenki i wymyślony refren:mieszkańcy parafii kobylańskiej > nic się nie stało

odpowiedzi (0)

skomentuj

Gratuluje!

+3 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Fred (gość)  •

Szukałem strony parafii,a znalazłem strone w której wredni i podli ludzie zaatakowali ksiedza Józefa.
Jak się okazuje - to "niektórzy" nauczyciele że szkoły ,która jest w sąsiedztwie kościoła.Widać,że chamstwo,podłośc w róznych odcieniach wiedą prym. Ale nie o tym chciałem pisać.
Bardzo serdecznie gratuluje Ks. Proboszczowi pieknej uroczystosci,ktora sie odbyla 25 pazdziernika br.
w Kobylanach. Wmurowanie Kamienia Węgielnego w sciany rozbudowującego się koscioła. Tej pieknej uroczystosci przewodniczył sam Ks.Kardynał Stanislaw Dziwisz.
Dojeżdzamy do Kobylan wita brama i pieknie ubrana trasa i palace sie lampioniki . Kosciół ubrany,mnóstwo ludzi ,strażacy kierują ruchem.Pod kosciół podjężdza orszak: wóz strazacki na sygnale i kilka i mocyklisci. Ks. Kardynał uśmiechnięty,Ks.proboszcz równie uśmiechniety wita Jego Eminencję.
Orkiestra przygrywa,w tle słychać dobre komentarze.Msza sw.dopracowana,powitania:dzieci i dorosli. Mile i serdeczne słowa naszego Metropolity.Dary Ks.Kardynała : Relikwie Sw.Jana Pawła II i kielich, ktory przed laty otrzymał Ojciec św.Jan Paweł II Odczytanie słów aktu wmurowania i zlozenie podpisów oraz zapakowanie tego i innych rzeczy w tubie i wmórowanie kamienia węgielnego . Na takiej uroczystosci nigdy w życiu nie byłem. Dalsze cześci wypełniała modlitwa i piekne śpiewy scholi kobylańskiej i oczywiscie orkiestry. Jest pod urokiem tej dopracowanej i pieknej uroczystosci. Na końcu były piekne słowa ks.proboszcza i gromkie oklaski dla Jego Eminecji w chwili ,gdy przedstawiciele parafii wręczali bukiet kwiatów.Ale pozniej też te same osoby chyba z Rady Parafialnej podziekowały Ks. Proboszczowi jak się okazuje kanonikowi za wielki trud włożony w rozbudowe tego kościoła i wtedy rozległy sie gromkie oklaski. Po błogosławieństwie Ks.Kardynala odśpiewalismy piesń .
I tak zakończyła się ta piekna uroczystosc w kobylańskiej parafii.Jeszcze raz gratuluje Ks.Kanonikowi tej uroczystosci ale i pieknego dzieła,ktore realizuje.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Gosujcie na nas

+6 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Europa +Twoj Ruch (gość)  •

Szanowni Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Kobylanach - przyjaciele naszego Ruchu,którzy tak jak my od lat walczycie z Kościołem i księżmi.
Nadeszła chwila dla nas bardzo ważna: WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO.
Mamy w Małopolsce wspaniałych,sprawdzonych ludzi z naszego Ruchu,którzy kandydują do Parlamentu.Oni mogą wygrać i nie tylko zmieniać nasz Kraj ,ale godnie nas reprezentować na forum tego Parlamentu .
Proszę,glosujcie na nich,bo to są ludzie godni zaufania.
Twój Ruch
Pamiętaj: Europa + Twój Ruch

odpowiedzi (0)

skomentuj

Chrystus dziś !!

+19 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Prezbiter (gość)  •

Soren Kierkegaard - duński filozof XIX w.powiedział kiedyś ,że gdyby Chrystus
urodził się w naszych czasach ,nie skazano by Go na śmierć ,ale usiłowano by
Go ośmieszyć .
I dziś czynią to pisma,gazety,filmy,obrazy ,wystawy.
Te wspomniane media nie oszczędzają też Ojca świętego,biskupów i kapłanów
oraz tych którzy w Chrystusa wierzą.
Niestety ,nie wszyscy chrześcijanie mają na tyle odwagi ,aby przeciwstawiać
się tym akcjom.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Filozofia Pilata

+19 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Aga (gość)  •

Nie rozumiem p. dyrektor B. Wiecheta ,która jak wynika z artykułu prasowego wypowiada się pozytywnie o współpracy z księdzem proboszczem,a wcześniej
wobec niego stosuje filozofie Piłata - umywa ręce i przez służalcze koleżanki /T.Albrzykowską , B. Pieprzyca i H. Ambroży/ wywołuje prawdziwą burze przeciw wspomnianemu wcześniej ks. proboszczowi. Ktoś wcześniej to dobrze określił -"zgotowała prawdziwe piekło" i to na całą małopolskie.
To jest dopiero cynizm,podłość,dwulicowość i cwaniactwo do potęgi.
Ta obsesja ,deprawacja spod znaku feminizmu i homopropagandy
w tym przypadku wzięła górę.
I smutne jest to ,że tak szanowana przez nas p.dyrektor B. Wiecheta
dała się w to wkręcić.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kobylany na tapie!

+21 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Wolny strzecec (gość)  •

Kto rządzi w Kobylanach ? Sołtys o prawicowych i czytelnych poglądach,czy też:
Rada Solecka,a może Strażacy z Komendantem na czele ,czy też Kółko rolnicze
i jej prezes, a może Koło gospodyń? Okazuje się ,że w tych organizacjach są
ludzie o poglądach lewicowych ,liberalnych identyfikujący się z Palikotem .
To oni w tym roku zadecydowali,aby wieniec dożynkowy wręczyć dyrektorowi
miejscowej Szkoły - p.Barbarze Wiecheta.Najpierw była Msza św. w kościele,
którą odprawił ks.proboszcz ,wygłosił treściwe kazanie ,poświecił wieniec i złożył
wszystkim życzenia.Pani dyrektor odbierając wieniec była przeszczęśliwa jakby
dostała oskara albo złote lwy na festiwalu filmowym.Były słowa,uśmieszki i oklaski.
Dostać takie wyróżnienie to hej,ktoby tego nie chciał !
Aż się prosi dopisać kim jest ta p. dyrektor. To ta sama osoba ,która nie do końca
swoją nieprzemyślaną decyzją zgotował temu ks.proboszczowi istne piekło.
To ona choć tak pozytywnie się wypowiadała na temat współpracy z księdzem
zaaprobowała poczynania swych koleżanek - nauczycielek: Albrzykowskiej
i Pieprzycy i włączyła zielone światło ,aby wspomniane panie rozpoczęły
medialną nagonkę na naszego ks.proboszcza.
Czy to jej zaangażowanie w poniżanie ks.proboszcza miało wpływ na przyznanie
tego wiejskiego oskara?Prawdopodobnie twardogłowi przyznający to wyróżnienie
wzięli i to pod uwagę. Zwariowane czasy - obłuda,cynizm,zawadiactwa są w cenie
i na topie.Dziwne jest jeszcze jedno ,że w tych uroczystościach poza Mszą św.
nie było ks. proboszcza! Rzucał się w oczy jego brak . A może nie chciał brać
udziału w tej maskaradzie .Nawet p.Wójt nie zbyt dobrze się czuła w tym doborowym
sztucznie rozbawianym towarzystwie i wkrótce opuściła to zgromadzenie.
Te dożynki były wyjątkowo smętne i ponure ,choć występy zespołów nie źle się prezentowały-
było piękne granie rozlegające się na okolice. Takie były te dożynki 2013 roku.

skomentuj

Dożynki - też kosztują?

+21 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kosiarz (gość)  •

No... tak zaszczyty też kosztuja ? Wykonanie wienca też kosztuje!
Ciekawe ile dyrektor Wiechete kosztował ten zaszczyt- oskar ?
Według niektórych znawców przynajmniej 500 zł.
Dasz mniej ,to się mogą obrazic ,że z nich zrobisz dziadów,
dasz wiecej to będziesz cull.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Co to jest dla p. dyr Wiecheta ?

+20 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

irek (gość)  •

Co to jest dla p. dyr Wiecheta -5,6,7 czy 8 stówek za takie zaszczyty ,
oklaski ,uśmiechy,życzenia itd .... Na biednego nie trafiło.
Nie czarujmy się pani dyrektor uchodzi w tej społeczności za osobę
bogatą. Honor ,szpan też się liczy i też kosztuje !!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Dożynki w Kobylanach

+5 / -18

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ala (gość)  •

A ja się cieszę ,że te dożynki się odbyły, była dość ładna pogoda, tańce ...
Jestem wdzięczna Panu Sołtysowi za ogrom pracy jaką musiał włożyć aby było to święto. Proponuję jednak w następnym roku aby dożynki odbywały się w niedzielę a nie w sobotę. Również odpust parafialny też powinien być w niedzielę-nie w tygodniu. Dzisiaj każdy pracuje-przynajmniej młodzi. Więc szkoda takiego dnia na odpust.

odpowiedzi (0)

skomentuj

irek

+19 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ala nie przeginaj (gość)  •

ala ,a co mnie obchodzi twoja dożynkowa radość i twoje tance...
Na to święto nie tylko sołtys pracował .
Masz dobrą propozycje,aby dożynki były w niedziele - idź do p.sołtysa
i mu to zaproponuj.
A z odpustem w parafii trochę przesadziłaś,bo co ma wspólnego piernik
do wiatraka. A młodych zostaw w spokoju - niech dalej pracują.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kto tu jest kontrowersyjny ?

+18 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Abel (gość)  •

Czytajc ten wyżej zamieszczony artykół i czytając tak wiele postów pod nim zamieszczonych ,
dochodze do przekonania, że tak naprawde to nie ksiadz z Kobylan jest kontrowersyjny lecz nauczyczycielki ze szkoły podstawowej z Kobylan są chyba bardziej kontrowersyjne!!!!
Co za paradoks !!!!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Obluda i cynizm..

+29 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Asia W. (gość)  •

Redaktor G.K. M.Paluch w artykule w/w.pisze jak to p.Siudek /która zajęła się tak bardzo sobą,że zapomniał o dziecku ,które przygotowywało się do Komunii św. /z poczuciem winy i z rozgoryczeniem, że jej córka nie została dopuszczona do I spowiedzi św. wraz z innymi dziećmi pojechała do kurii,aby się na ks. katechetę poskarżyć.P.red.pisze dalej ,że towarzyszyła jej p.dyr Halina Ambroży,która stwierdziła bez obciachu,że "interweniowała ,bo nie mogła przejść obojętnie".Brawo p.dyrektor!! Skąd u pani taka opiekuńczość i wrażliwość. Istna ściema,kłamstwo, obłuda i cynizm tej kobiety szokuje!To okazja ,aby pokazać się od tej dobrej strony,a przy okazji może się to uda ,zaszkodzić księdzu.To jej się jak można wywnioskować nie udało.
Ten "pedagog?"-p.Ambroży dodaje -"że księża w kurii zadzwonili do ks.proboszcza i go upomnieli" .
Pytanie:ilu było tych upominających ks.proboszcza, księży ? dwóch,a może trzech lub pięciu albo i więcej.?? Przyznam,że śmieszy mnie ta wypowiedz ,tak mądrej i inteligentnej w/w p. dyrektor. Tu najwyraźniej przesadziła.Widać ,że pamięć trochę ją zawiodła,bo to wydarzenie jak wynika z postów miało miejsce ponad 10 lat temu.Co się nie robi,aby z tej przysłowiowej igły zrobić widły. I to usiłuje zrobić ta pani.Jak to było wg p.dyr ? Jeden ksiądz zadzwonił i ks. proboszcza upomniał,później drugi ksiądz brał słuchawkę i też go upomniał i podobnie czynił następny,czwarty i piaty.itd.Istny cyrk!!
I to jest g******.Lepszej ściemy p. dyrektor Ambroży nie mogla wymyślić. Złość do ks.proboszcza zaślepiła ją całkowicie,rozum i logika poszła w odstawkę .Tylu księży upominało tego biednego proboszcza.I co z tego ? I spowiedź i komunia św. tego dziecka została przesunięta, tak jak ks. proboszcz wcześniej zadecydował.A p. H. Ambroży dyrektorka szkoły wygłupiła się,ośmieszyła i skompromitowała wobec innych ludzi.!! P.dyrektor trochę powagi rozsądku oraz odrobinę kultury.
Współczuje ks. proboszczowi ,że uczył w szkole,która kierowała dyrektor Ambroży.!!!

skomentuj

Taka to ta p.dyrektor?

+10 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Manka (gość)  •

1. Wypowiedż p .Ambroży do gazety pokazała,kim tak naprawdę jest ta pani i jakie są jej relacje do Kościoła i księży oraz jakimi wartościami żyje.
2.Nie dziwi mnie ta wypowiedz i to ,że gdy nadarzyła się okazja poleciała na księdza do kurii,by go oskarżyć ,ale tym się, jak wynika z powyższych wypowiedzi ośmieszyła,wygłupiła...
3.P.Ambroży - wszyscy o tym wiedza we wsi to zagorzała komunistka,oddany członek PZPR.
Komuna walczyła z Kościołem.I p. Ambroży przeniknięta ideałami socjalizmu ,nie tylko wprowadzała je w szkole ,ale z tymi ,którzy stawali jej na przeszkodzie w realizacji tych planów-
z nimi walczyła.Walczyła najpierw z Ks. Gasiorkiem- musiał uciec ze szkoły bo miał jej dość, uczył
w salce.Przyszedł jego następca, wrócił z religią do szkoły i nie miał lekko.
4.W realizacji wdrażania ideologi socjalistycznej w szkole -krzewienia tzw. kultury świeckiej p.Ambroży znacznie przeszkadzał ks.Iwulski ,bardzo gorliwy katecheta.To było dla niej za wiele.
Dlatego go nie cierpiała i dawała mu odczuć ,kto tu rządzi: robiła to skrycie i inteligentnie, choć
dało się to czasem zauważyć.
Dlatego m.in. tolerowała poczynania Albrzykowskiej, która przez lata jak wynika z postów nękała ks.proboszcza i często jak się okazuje nachodziła go bez powodu na lekcjach religii.
Jestem przekonany,że gdyby mogła p.dyrektor Ambroży ,toby religię i księdza wyrzuciła ze szkoły,dając upust swej wrogości do księży i Kościoła.Ale decyzja ministra ją stopowała.
5. Dziś komuny już nie ma ,ale są nadal ludzie,którzy na tych ideałach się wychowali i się tych ideałów praktycznego socjalizmu nie wyzbyli i do tych osób zapewnię należy p. Ambroży.
To oni wołają z głębi swego jestestwa- wróć komuno!Gdyby była jeszcze komuna,to p.Ambroży
dostałaby odznaczenia za wierność PZPR. A tak, dziś w zaciszu swego domu wspomina te minione czasy.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nie każda rozmowa jest upomnieniem!!

+24 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Prezbiter (gość)  •

Wspomniana wyżej pani dyrektor Szkoły,tak przypuszczam
podsłuchując rozmowę księdza z Kurii z ks.proboszczem , najwyraźniej się przesłyszała albo też na swój sposób te
rozmowę interpretuje,aby w tej całej interwencji wypaść
w jak najlepszym świetle. Nic, bardziej mylnego !
Ta telefoniczna rozmowa była jedynie rozmową wyjaśniającą
tzn. Ksiądz ,przypuszczam wizytator ,a nie jak pani przekazała
Księża, wysłuchał skargi szanownych pań, a następnie chciał
też dowiedzieć co ma do powiedzenia w tej sprawie Ks.proboszcz.
Ksiądz po wysłuchaniu tego wyjaśnienia miał jasny obraz tej
sprawy. Nie mógł więc Ksiądz z Kurii upomnieć Ks.proboszcza,
bo ten Ksiądz podjął słuszną decyzje. Dziecko ,nie z powodu
Księdza nie zostało dopuszczone do sakramentów,lecz z powodu matki, która jak wynika z wcześniejszych postów nie zbyt interesowała się przygotowaniem do sakramentów,bo która
myśląca matka zabiera dziecko/ chyba ze powodu choroby do szpitala/ i wyjeżdża z nim w ostatnich tygodniach ,bardzo
ważnych przed przyjęciem sakramentu pokuty i eucharystii.
I tak jak się okazało ta interwencja " zatroskanej" pani dyrektor
nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Nie wymusiła na Księżach w Kurii zmianę decyzji ks. proboszcza lecz
prawdopodobnie pogorszyła relacje miedzy Szkołą a Parafią
w której się dzieci do sakramentów przygotowują.
I tak w tym przypadku Ksiądz okazał wspaniałomyślność ,
jak wynika z wcześniejszych postów ,że nie przesunął terminu
przyjęcia tych sakramentów na następny rok,ale podła trud ,
aby później w tym samym miesiącu, to dziecko mogło przystąpić
da sakr. pokuty i eucharystii razem z dziećmi w sąsiedniej parafii
do której jak się okazuje ta parafia przed laty należała.
Nie wolno na podstawie podsłuchanych rozmów wyciągać ,tak
daleko idących,a przy tym krzywdzących inne osoby wniosków!.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Upadek obyczajów!!!

+20 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Wychowanek (gość)  •

Nie ładnie p. dyrektor Ambroży!!!!!
- nie podgląda się ,jak się ktoś przebiera
- nie czyta się cudzych listów
- NIE PODSŁUCHUJE SIĘ TEŻ CUDZYCH ROZMÓW!!!
To świństwo i ewidentny brak kultury i szacunku do ludzi !
Pani poszła o krok dalej ,bo nie tylko podsłuchiwała,
ale to co usłyszała przerobiła w oszczerstwo i te oszczerczą wersje
wykorzystała,aby innych poniżyć - w tym przypadku naszego ks.proboszcza .
Tak się nie robi p. dyrektor!!
Czy pani z tego nikczemnego czyny jest z siebie zadowolona?

odpowiedzi (0)

skomentuj

.....jak tak mozna innych podsłuchiwać ?

+22 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Misia (gość)  •

Pani dyrektor,jak pani mogła podsłuchiwać rozmowy księży w kurii ,a później ten materiał przerobić dla własnego użytku, wprowadzając najzwyklejsze kłamstwa ,aby dokopać naszemu księdzu proboszczowi. Coś nie tak z pani kultura bycia ! Może warto na stare lata poczytać sobie książkę: Marii Gumowskiej :"Sztuka dobrego wychowania" lub też książkę: Jana Kamyczka pt." Grzeczność na co dzień" . Na naukę kultury nigdy nie jest za późno!
Życzę milej lektury!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ojej ,co za tupet?

+24 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Wera (gość)  •

Ojej,.. co za tupet u tej naszej pani dyrektor? Co za kultura -PODSŁUCHIWAĆ !!!
O zgrozo ...,i to wykorzystać przeciw naszemu księdzu proboszczowi !!!
Ale widać podłość i.... nie zna granic!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Co to za dyrektor?

+27 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Antoni - były dyrektor (gość)  •

Co to za dyrektor w tych Kobylanach,który usiłuje ingerować ,wtrącać się w sprawy kościoła,
w tym przypadku w sprawy parafia w której dziecko przyjmuje sakramenty. Jest taka zasada,
że w szkole dziecko się uczy ,a w parafii przyjmuje sakramenty!
Co można by powiedzieć o ks.proboszczu ,gdyby się wtrącał w sprawy np. kryteriów oceniania dzieci,albo podważał decyzje rady pedagogicznej ?Dyrektor szkoły ma inne zadania ,jeśli chodzi o religię jako przedmiot szkolny. Ma obowiązek miedzy innymi zatroszczyć się ,aby w szkole ta religia się odbywała i by zatrudniani katecheci mogli spełniać swoje obowiązki.A nie gonić do kurii,
bo jej się taki czy inny ksiądz nie podoba.A poza tym, jeśli jest problem to dyrektor najpierw rozmawia z katechetą a następnie z proboszczem ,który za katechizacje w parafii odpowiada.
Pewnie p. dyrektor jeśli była sprawą tego dziecka tak poruszona, powinna bardzo dyskretnie porozmawiać z ks.katecheta,ale w żadnym wypadku nie wpływać na jego decyzje.
Mogła też zaoferować pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Nie powinna ulegać emocji i biec
do kurii,by tam przez księdza telefonicznie od ks.proboszcza dowiadywać się ,dlaczego taka
jest decyzja odnośnie wspomnianego dziecka.Czego tak naprawdę spodziewała się p.dyrektor Halina Ambroży,że księża w kurii wywrą presje na ks.proboszcza ,by zmienił decyzje?.
Przyznam ,że to jest skandaliczne zachowanie tej p.dyrektor - dyrektor jedzie do kurii,aby
dziecku ,które jak wynika z postów było nie przygotowane do sakramentów ,nie z winy księdza
ale z winy rodzica. Jaki to dyrektor ,który nie zna swych kompetencji i jaką role spełnia w tej placówce.Sprawa sakramentów i ich przyjmowania, należy do kompetencji ks.proboszcza ,
nie dyrektora szkoły.Za taki wybryk p.dyrektor Ambroży powinna była być zawieszona i pozbawiona tego zaszczytnego stanowiska.Nie da się ukryć,że po tym niefortunnym działaniu p.dyrektora konflikt w parafii jest nie nieunikniony.A dyrektor staje się wrogiem księży i parafii.I mogę tylko przypuszczać,jestem pewny,że po tym nieprzemyślanym incydencie tak jest w Kobylanach. Boleje,że takich lub podobnych dyrektorów szkół jak w Kobylanach jest więcej.Oni powinni być natychmiast usuwani. Powinno moim zdaniem być więcej kontroli w szkołach ,by wyeliminować
takie lub im podobne patologie jak w szkole.
w Kobylanach.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Analiza faktów...i wydarzeń.

+35 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Molier (gość)  •

W ciągu minionych miesięcy od pamiętnej kobylańskiej nagonki na naszego ks.proboszcza zorganizowanej przez nauczycielki miejscowej szkoły ( przy pełnej aprobacie dyrektorki B.W.
w myśl słów,że nic się nie dzieje w szkole bez wiedzy dyrektora)poddano analizie wypowiedzi osób,które z właściwą sobie złośliwością i cynizmem przechodzące ludzkie wyobrażenie na
temat księdza proboszcza się wypowiadały.
Poddano analizie insynuacje ,posadzenia,oszczerstwa,tendencyjne wyolbrzymianie mało ważnych zdarzeń najczęściej sprzed lat,po to ,aby zniszczyć opinie ks. Józefa,aby go opluć,wyszydzić
i ośmieszyć wobec ludzi i czytelników w całej Małopolsce.A,że to łatwo poszło,bo jest zapotrzebowanie
na artykuły o księżach i dobrze się one sprzedają.Gdyby takie świństwo zrobiono komuś znaczącemu, byłby proces sądowy ,ale że to zrobiono księdzu,to to przeszło bez dalszego echa.
Chyba też księdzu na tym nie zależało.Być może to go tak ścięło z nóg ,ze nie miał sił ,aby
się procesować. Na tym forum jest bardzo dużo wpisów.Jednym osobom ,które na temat
ks. proboszcza się wypowiadały ,które ten show zorganizowali, internauci poświecili więcej
uwagi, innym mniej.
Wydaje mi się ,że mało poświecono uwagi znanej w naszym środowisko osobie p.Halinie Ambroży.
Ona przecież też obok innych osób na temat ks.proboszcza się wypowiadała.I to jak się okazuje
były wypowiedzi przesadzone i oszczercze pełne złośliwości.Te jej wypowiedzi wskazują dobitnie, jakie były relacje miedzy nią, a ks. proboszczem.Łatwo w tych słowach dostrzec jej wrogość.
Ale to nie jest nic, co by nas zaskoczyło.Od dawna ta pani jest nam znana. I wiemy na co ja tak naprawdę stać. Znana jest z wrogości do kościoła ,a co z tym idzie i do księży.Może warto na tym forum coś więcej o tym napisać!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

W jakich my czasach żyjemy?

+31 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Zelkowianka (gość)  •

To co się wydarzyło w Kobylanach ,nie zdarzyłoby się w żadnej innej miejscowości na terenie naszej gminy,chyba w Polsce też ,bo tam są dyrektorzy szkól i na nauczyciele na poziomie.
To mogło się zdarzyć tylko w Kobylanach.Księdza proboszcza - znam go z widzenia - przyjeżdża do nas na odpusty i uroczystości .Uczył od kilkunastu lat w szkole , która sąsiaduje z kościołem,który nabiera pięknego wyglądu.
Ten ksiądz siadał pewnie na przerwach przy stole razem z dyrektorką i nauczycielami ,pił kawę,a przy imieninach składał im życzenia.
I chyba do końca nie wiedział ,że siedzi obok tak złych ludzi ,którzy go pilnują
i śledzą,po to by to wszystko wykorzystać przeciw niemu w przyszłości.
Aby iść do gazety znanej z wrogości do kościoła oraz księży i rozpętać akcje przeciw niemu. Ileż w tych postawach podłości i chamstwa.To przekracza moje wyobrażenia.U nas w Bolechowicach szanuje się Księży.Był u nas przed laty
ks. Gąsiarek,ale w tej szkole mu tak dopiekli ,że się pochorował i szybko z Kobylan odszedł.Jak mi wiadomo po Kobylanch do zdrowie już nie powrócił.
Skąd u ludzi tyle podłości?skąd u nich tyle judaszostwa?

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 4 5 ... 15 »
Reklama
Reklama