Basen w Mościcach będzie otwarty latem!

Basen w Mościcach będzie otwarty latem!

Andrzej Skórka

Gazeta Krakowska

Gazeta Krakowska

Tarnowianie znowu będą mogli zrelaksować się na odkrytym basenie w Mościach. Rok temu zadłużony ZKS Unia Tarnów nie miał pieniędzy na jego otwarcie. Jak dowiedziała się "Gazeta Krakowska", miasto właśnie wydzierżawiło obiekt. Rusza z remontami i zapowiada otwarcie na lato.
Ostatni klienci korzystali z letniej pływalni w Mościcach w sierpniu 2008 roku. W minionym sezonie klub, który jest jej właścicielem, nie miał pieniędzy na przygotowanie pływalni do sezonu. Tarnów, kiedyś dysponujący trzema basenami "pod chmurką", pozostał z tylko jednym - na Górze św. Marcina.

Pod koniec ubiegłego roku miasto wydzierżawiło od klubu z Mościc nieczynną krytą pływalnię i doprowadziło ją do stanu używalności.
Termin dzierżawy mijał w ostatni weekend. Ale miasto przedłużyło ją do końca roku. W aneksie pojawiła się też mowa o dzierżawie letniej pływalni.

- W budżecie miasta są pieniądze na prace remontowe oraz bieżącą działalność także tego obiektu - mówi Edward Rusnarczyk, dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do dyspozycji jest ponad 200 tys. zł. Wystarczy na modernizację basenu, budynków zaplecza, naprawy stacji uzdatniania wody i uporządkowanie terenu. 1 lipca, po prawie dwuletniej przerwie, basen ma przyjąć pierwszych gości.
- Nareszcie. Latem jeden basen na stutysięczne miasto to o wiele za mało. Poprzedniego lata na "Marcince" panował straszny tłok - cieszy się Monika Tarka z Mościc.

Nie wiadomo jeszcze jaka będzie cena biletów wstępu na mościcki basen. Prawdopodobnie będą nieco tańsze niż na Górze św. Marcina.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo