Gazeta Krakowska » Sport » Robert Kubica nie wejdzie na podium w Bahrajnie

Robert Kubica nie wejdzie na podium w Bahrajnie

Data dodania: 2010-03-11 18:16:46 ▪ Ostatnia aktualizacja: 2010-03-11 18:16:46

Gazeta Krakowska

Oskar Berezowski

PrześlijDrukuj
Mniejsza czcionka Większa czcionka

Kubica rozsadzi Renault swoimi nastrojami - twierdzi niemiecki komentator telewizji DSF. Eric Boulier, szef zespołu, uważa z kolei, że awans do finałowej serii w kwalifikacjach będzie dobrym wynikiem. Czarnowidztwo?

Jeszcze rok temu Renault była jedną z najbardziej solidnych marek w F1. Jednak przed sezonem wiele się zmieniło. Francuski producent samochodów sprzedał większość udziałów. Z zespołu musiał odejść Flavio Briatore i Pat Symonds - dwaj ludzie, którzy o F1 wiedzieli wszystko. Fernando Alonso przeszedł do Ferrari, a zespół musiał znaleźć zastępcę. I sięgnął po kierowcę z Polski, któremu potem dokooptowano niedoświadczonego Witalija Pietrowa.
∨ Czytaj dalej
Jednak już podczas testów przed sezonem Renault zaprezentowało przyzwoitą maszynę. Do Bahrajnu przywieźli ponadto nowy dyfuzor i pakiet aerodynamiczny, który sprawdzono w tunelu aerodynamicznym w Enstone.

Przed rokiem, gdy Kubica jeździł w BMW Sauber, o jego ekipie mówiono, że ma jedno z najnowocześniejszych laboratoriów badawczych, dysponujące superkomputerem. Mało kto pamięta, że dwa lata temu w Enstone zamontowano także gigantycznego potwora mielącego 36 bilionów operacji na sekundę. To w Obliczeniowym Centrum Badań Aerodynamiki (CAR Center) powstał pakiet, który w Bahrajnie ma przyspieszyć ekipę. Ale ma ona też innego asa w rękawach mechaników rozdających kart podczas pit stopu.

W tym sezonie obowiązuje zakaz dotankowania. Kierowcy muszą jednak zmieniać opony. Czas postoju skróci się więc o ponad połowę. Wciąż jednak można w tym elemencie ugrać coś dla siebie. Mechanicy Renault spędzali ostatnio po pięć godzin dziennie na treningach. Efekt: 2,8 sek. na zmianę kół. Kubica nie szczędzi pochwał swojemu zespołowi, który jednak ma wciąż trudno zmywalną plamę na honorze. W ubiegłym sezonie nie dokręcili koła Fernando Alonso. Mechanicy BMW potrafili jednak przykręcić lewe zamiast prawych. Niecałe trzy sekundy Renault to jeden z najlepszych wyników w F1. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że mechanicy Red Bulla zeszli na treningu poniżej dwóch sekund.

« 1 2

Komentarze

przejdź na forum

Dodajesz jako: Gość

ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Zaloguj przez Facebook

Rozrywka

Gazeta Krakowska

  • Czytaj nas na iPhone oraz iPad
  • Czytaj nas na Androidzie
  • Czytaj nas na pozostałych telefonach
  • Rozrywka NMEkstraklasa LiveZobacz inne aplikacje

Aktualne wydanie:

"Gazeta Krakowska", poniedziałek 14.05.2012

Kup e-wydanie

Prenumerata:

PRENUMERATA



31-548 Kraków, al. Pokoju 3
012 688 81 36, bezpłatny 0 800 603 906
prenumerata@gk.pl

Zamów prenumeratę

Kontakt z redakcją:

Polska Gazeta Krakowska



Polskapresse, Oddział Prasa Krakowska
Redakcja: 31-548 Kraków, al. Pokoju 3
tel. 12 688 81 00, faks 12 688 81 09

Napisz do nas

Zapisz się do Newslettera

Reklama

Reklama

Sonda

Czy przed Euro 2012 należy usunąć bezdomnych z dworców?

Polskapresse sp. z.o.o informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie GazetaKrakowska.pl podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.