Pływanie. Wojciech Wojdak czwarty w MŚ w Windsor na 400 m stylem dowolnym

Wojciech Wojdak zajął 4. miejsce na 400 metrów stylem dowolnym w mistrzostwach świata na krótkim basenie w kanadyjskim Windsor. Fot. Jerzy Zaborski
Wojciech Wojdak, zawodnik Unii Oświęcim rodem z Maszkienic, w pierwszym swoim występie w mistrzostwach świata na krótkim basenie w kanadyjskim Windsor, zajął 4. miejsce na 400 m stylem dowolnym (3.37,90). Polak przegrał brązowy medal z Węgrem Peterem Bernkiem o 0,35 s!

Wygrał Koreańczyk Park Taehwan (3.34,59), a srebrny medal przypadł w udziale Rosjaninowi Aleksandrowi Krasnykowi (3.35,30).

Wojdak wszedł do finału z szóstym czasem (3.40,49). W swojej serii eliminacyjnej był drugi, przerywając z Bernkiem (3.39,08). W finale Polak cały czas trzymał się Węgra, bo pierwsza dwójka była poza zasięgiem, ale walkę o brązowy medal przegrał o długość paznokcia.

Wojciech Wojdak w sobotę wystartuje jeszcze na 1500 m stylem dowolnym.