USA: Donald Trump jr. opublikował maile dotyczące spotkania...

  USA: Donald Trump jr. opublikował maile dotyczące spotkania z rosyjską prawniczką

  Aleksandra Gersz (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Natalia Weselnicka
  1/4
  przejdź do galerii

  Natalia Weselnicka ©AP/EAST NEWS

  Donald Trump. Jr opublikował na Twitterze maile, w których zgadza się na spotkanie z rosyjską prawniczką Natalią Weselnicką w czerwcu ubiegłego roku. Wynika z nich, że synowi przyszłego prezydenta USA powiedziano, że Rosjanka posiada materiał od rosyjskiego prokuratora, który obciąża Hillary Clinton.
  Donald Trump Jr. we wtorek opublikował maile, które wymienił ze specjalistą od PR Robem Goldstonem w czerwcu ubiegłego roku. W pierwszym z nich, wysłanym 3 czerwca, Goldstone pisze, że zadzwonił do niego ich wspólny znajomy Emin i powiedział, żeby Donaldowi Trumpowi Jr przekazano, że „prokurator koronny Rosji spotkał się rano z jego ojcem, Arasem, i na spotkaniu zaoferował przekazanie sztabowi Donalda Trumpa informacji, które obciążą Hillary [Clinton - red.] i ujawnią jej kontakty z Rosją, a także będą przydatne dla ojca [Donalda Trumpa Jr.].
  „To oczywiście bardzo wysoki szczebel i bardzo poufna informacja, ale jest związana z Rosją i wsparciem jej rządu dla pana Trumpa” - dodaje Goldstone. Donald Trump Jr. odpisuje, że na razie jest w rozjazdach, ale bardzo chciałby o tym porozmawiać później. „Jeśli jest tak, jak mówisz, jestem zachwycony” - dodaje.

  CZYTAJ TAKŻE: „The New York Times”: Donald Trump Jr. wiedział, że za spotkaniem z Natalią Weselnicką stoi Kreml

  W kolejnych mailach mężczyźni próbują zorganizować rozmowę telefoniczną Trumpa Jr. ze wspomnianym Eminem, który obecnie przebywał w Moskwie. W końcu w ustalaniu szczegółów pośredniczył jednak Goldstone. W mailu 7 czerwca pisze w imieniu Emina czy spotkanie może odbyć się w czwartek (9 czerwca) o 15, na co zgadza się Donald Trump Jr., chociaż później przesuwa je o godzinę później. Specjalista od PR prosi także syna Donalda Trumpa o podanie nazwisk dwóch osób, które przyjdą z nim na spotkanie. „Prawdopodobnie będzie to Paul Manafort (szef kampanii) i mój szwagier [Jared Kushner - red.]” - odpisuje Trump Jr., podając adres Trump Tower w Nowym Jorku i piętro, na którym spotkanie ma się odbyć. Później z kolei ustalone zostaje, że do spotkania dojdzie w biurze Donalda Trumpa Jr.

  Opublikowanie maile przez swojego syna pochwalił już prezydent Trump w specjalnym oświadczeniu przekazanym mediom przez rzeczniczkę prasową Sarah Sanders. Określił on swojego najstarszego potomka jako osobę „o wysokich standardach” i stwierdził, że jest „pełen uznania dla jego transparentności”. Sam Donald Trump Jr. udzielił wywiadu dla stacji telewizyjnej Fox News. - Ktoś wysłał mi maila. Nie kontroluję tego, co ktoś mi wysyła. Czytam to, stosownie odpowiadam, jeśli jest tam coś ciekawego. Myślę, że to powszechna praktyka - tłumaczył się mężczyzna.  Donald Trump Jr. stwierdził także, że spotkanie „to zupełnie nic” i „nie było nic do powiedzenia”. - Nawet bym tego nie pamiętał, gdybyście nie zaczęli tego roztrząsać. To było naprawdę zmarnowanych 20 minut, co było porażką - mówił najstarszy syn prezydenta. Trump Jr. bronił swojego zachowania, ale jednocześnie stwierdził, że teraz rozegrałby wszystko zupełnie inaczej. - To wszystko było przed tą manią związaną z Rosją [śledztwem Kongresu i FBI w sprawie ingerencji Rosji w wybory - red.] - podkreślał także i ponownie zaznaczył, że spotkanie wcale dotyczyło w końcu rywalki jego ojca w wyborach, Hillary Clinton.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dowodów

   Zuzinka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   na działalność Clintonów nie trzeba było szukać w Rosji.
   Sami Amerykanie znaleźli je na miejscu i pani Clintonowej
   uprzejmie podziękowali.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To nie dziwi. W Polsce komuniści też wrabiają rząd PiS w kontakty z sowiecką agenturą.

   To u nich normalne. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, takie wrabianie porządnych Polaków w kontakty z Rosjanami
   miały miejsce już wielokrotnie. Im większy gównozjad Putina, tym głośniej krzyczy o rosyjskich...rozwiń całość

   Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, takie wrabianie porządnych Polaków w kontakty z Rosjanami
   miały miejsce już wielokrotnie. Im większy gównozjad Putina, tym głośniej krzyczy o rosyjskich kontaktach swoich przeciwników politycznych. Patrz: Lis, Michnik, Żakowski, MO, .... etc.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Miały być materiały obciążające Hillary Clinton...

   abcd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   .. a okazało się, że chodzi o "wrobienie" Trampa w "aferę" kontaktów z Rosjanami. Tylko naiwniacy mogą sądzić, że Putin wolał, aby prezydentem USA został Trump.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Trump jest koszmarem ze snu Putina

   abcd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   ..

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polski patriotyczny rząd popiera Putina

   franek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   i marzy o politycznej izolacji Polski od UE

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo