Skuteczna odpowiedź Garbarni Kraków w Połańcu

Trener Mirosław Hajdo poprowadził Garbarnię do pierwszego miejsca w grupie małopolsko-świętokrzyskiej Andrzej Banaś
W meczu 33., przedostatniej kolejki grupy małopolsko-świętokrzyskiej III ligi piłkarskiej Garbarnia Kraków wygrała w Połańcu z Czarnymi 2:1 i zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie oraz prawo gry w barażu o awans do II ligi.

Mający jeszcze cień szansy na utrzymanie gospodarze objęli prowadzenie w 23 minucie, gdy Marcina Cabaja pokonał Piotr Obierak. Gospodarze dążyli do podwyższenia wyniku, ale nie potrafili po raz drugi sforsować defensywy „Brązowych”.

Tymczasem w końcówce pierwszej połowy meczu krakowianie zdobyli dwa gole. Najpierw Kamil Moskal głową wykorzystał dośrodkowanie Łukasza Nowaka z rzutu rożnego, a potem Patryk Serafin celnym strzałem zakończył akcję Mateusza Pawłowicza i Michała Kitlińskiego.

Czarni Połaniec – Garbarnia Kraków 1:2 (1:2)

Bramki: 1:0 Obierak 23, 1:1 Moskal 43, 1:2 Serafin 45.

Czarni: Dydo – Załucki, Zięba, Witek, Krępa - Cecot (61 Meszek), Obierak, Wolan, Skiba - Mazurkiewicz (73 Jędo), Kamiński.

Garbarnia:
Cabaj – Borovicanin, Moskal, Kalemba, Pawłowicz,
Stokłosa (86 Cygnarowicz), Kostrubała, Nowak (90 Łukasik), Kitliński (70 Ferens) – Serafin, Ogar (88 Górecki).

Sędziował: Szymon Ubożak (Kielce). Żółte kartki: Załucki – Kalemba, Pawłowicz, Nowak, Serafin.

Materiał oryginalny: Skuteczna odpowiedź Garbarni Kraków w Połańcu - Dziennik Polski