Oratorium Salezjańskie pełne atrakcji dla dzieci

  Oratorium Salezjańskie pełne atrakcji dla dzieci

  Zdjęcie autora materiału
  Taida Jasek

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Oratorium Salezjańskie pełne atrakcji dla dzieci
  1/6
  przejdź do galerii

  ©Taida Jasek

  Oratorium Salezjańskie od ponad 100 lat jest miejscem spotkań młodzieży i dzieci. To tutaj poznają się, uczą, ale i bawią. Przez cały rok jest otwarte dla wszystkich mieszkańców Oświęcimia i nie tylko.
  Oratorium opiera się, jak kiedyś za czasów założyciela zgromadzenia salezjańskiego ks. Jana Bosko na dwóch filarach, którymi są kościół i boisko. - Ważny jest dla nas ruch, modlitwa i nauka. Staramy się, to wszystko przeplatać zabawą - podkreśla Żaneta Flasz, kierownik oratorium.

  Dodaje, że na zajęcia sportowe można się zapisywać przez cały rok. Do dyspozycji jest m.in. siłownia, można tutaj grać w unihokeja, w siatkówkę i piłkę nożną. W oratorium piłkę kopią zarówno chłopcy, jak i dziewczyny. Oprócz tego są stoły do ping-ponga, piłkarzyki i bilard.

  Z kolei w każdy czwartek sala kameralna zamienia się w miejsce artystycznych spotkań.
  Organizowane są koncerty, wieczory poetyckie oraz spektakle teatralne. Ważnym miejscem jest także kawiarenka, w której nie tylko można napić się herbaty lub napoju, ale także odrobić zadanie domowe lub skorzystać z korepetycji. Czynna jest codziennie dla uczniów gimnazjum i liceum salezjańskiego, a od godz. 15 do 19 także dla wszystkich chętnych.

  W soboty organizowane są spotkania teatralne. - Przygotowujemy się teraz do wystawienia Misterium Męki Pańskiej. Budujemy scenografię i szyjemy kostiumy- mówi Dawid Szydło, jeden z animatorów. Premiera spektaklu będzie 5 marca.
  Swoje miejsce mają tu też grupy skautów. To młodzież z całej okolicy, która liczy ok. 35 osób. - Nie uczymy ich przetrwania w dziczy, ale umiejętności radzenia sobie w życiu - podkreśla Dawid Szydło.

  Do końca tygodnia odbywają się tu półkolonie feryjne. Udział bierze w nich 80 dzieci z całego miasta, a rozrywkę zapewnia im prawie 30 wychowawców. W środę podopieczni stworzyli ze skarpet pacynki.

  Warto zaznaczyć, że wszystkie zajęcia są bezpłatne. By w nich uczestniczyć, wystarczy podejść do biura Oratorium Salezjańskiego przy ul. Jana Bosko 3 i zapisać się.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Odwazni

  zas (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Odwazni i nierozsądni ci rodzice -chyba ze cały czas mają na oku sukienkowych i swoje dziecko - niestety odsetek pedofili w tym zawodzie jest największy - za to wykrywalność i karalność w Polsce...rozwiń całość

  Odwazni i nierozsądni ci rodzice -chyba ze cały czas mają na oku sukienkowych i swoje dziecko - niestety odsetek pedofili w tym zawodzie jest największy - za to wykrywalność i karalność w Polsce prawie nie istnieje - To nie cywilizowany kraj nawet Australia opublikowała ze 10 procent kleru to pedofilezwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo