Ważne
  Odlot w Tauron Arenie w nowym wydaniu

  Odlot w Tauron Arenie w nowym wydaniu

  Paweł Panuś

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  Wczoraj uczestnicy imprezy w Krakowie dali próbkę umiejętności
  1/2

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Fot. materiały prasowe

  Sporty ekstremalne. Międzynarodowa Federacja Motocyklowa po raz trzeci z rzędu przyznała Sportainment organizację Night of the Jumps w Krakowie. Mistrzowie freestyle motocrossu ponownie zawitają do Tauron Areny Kraków 25 marca.
  Impreza odbędzie się w nowej formule, gdyż po raz pierwszy do motocyklistów dołączą specjaliści od rowerowych ewolucji. W Krakowie odbędzie się jedna z eliminacji Pucharu Świata w Dirt MTB.

  - To połączenie BMX, snowboardowego freestyle'u i kolarstwa - mówi Szymon Godziek, który w światowym rankingu zajmuje wysokie, 10. miejsce. - Jestem w teamie Red Bulla, dzięki czemu startuję w najważniejszych światowych imprezach. Ta dyscyplina jest bardzo popularna w Kanadzie, USA i Europie. W najważniejszych zawodach startuje około 150 zawodników, ale amatorsko bawi się w ten sport o wiele więcej śmiałków. Liczę, że zyskamy sympatię także krakowskich sympatyków. Do rowerowych ewolucji zachęcił mnie brat, który też się tym parał, a obecnie poświęcił się BMX - dodaje.


  Przemysław Szymański, reprezentujący Sportainment - promotora mistrzostw świata FMX, podsumował sezon 2016, podkreślając sukcesy dwóch wydarzeń, które miały miejsce w krakowskim obiekcie i dostarczyły niesamowitych emocji 26 tysiącom kibiców. Na koniec zaznaczył, że nadchodzący event będzie wyjątkowy z kilku względów: - Po raz pierwszy będziemy świadkami imprezy rowerowej takiego formatu w hali i na tak unikalnym torze, którego fragment zostanie zbudowany w oparciu o trybuny Tauron Areny Kraków.

  Oprócz specjalistów od rowerów i motocykli w Krakowie pokażą się także quadowcy. Jednym z faworytów zawodów będzie Patryk Siekaj, który jest pierwszym Polakiem, jaki wykręcił Backflipa. Stał się tym samym piątym na świecie i równocześnie najmłodszym riderem, który wykonał (i wylądował) salto w tył na tej czterokołowej maszynie. Podczas konferencji prasowej zapowiedział ponowne wykonanie tego tricku w trakcie nadchodzącego eventu, dzięki czemu publiczność zgromadzona w Krakowie po raz pierwszy będzie mogła zobaczyć ten niesamowicie spektakularny trik.

  - W całej zabawie chodzi o to, by wykonać w powietrzu jak najwięcej ewolucji - mówi Godziek. - Tak naprawdę nie ma reguł i norm, w powietrzu wszystko jest dozwolone: salta, śruby i kręcenie kierownicą.

  Godziek i Siekaj byli gośćmi wczorajszej konferencji promującej wydarzenie. Obaj dali pokaz swoich nieprzeciętnych umiejętności, ale z uwagi na padający śnieg i śliskie przeszkody, zaprezentowali tylko próbkę umiejętności. Obaj zapowiadają, że na tak ważną imprezę przygotowują specjalne triki, ponieważ chcą pokazać się i powalczyć o zwycięstwo, co ma zwiększyć popularność dyscypliny.  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo