Ważne
  Nowa ambasador USA przy ONZ Nikki Haley wezwała Rosję do...

  Nowa ambasador USA przy ONZ Nikki Haley wezwała Rosję do wycofania się z Krymu i powstrzymania walk

  Sylwia Arlak (AIP)/RUPTLY/X-News

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Nikki Haley

  Nikki Haley ©CC BY 4.0/Office of the President-elect

  Nowa ambasador USA przy ONZ Nikki Haley nie ma wątpliwości, kto powinien odpowiedzieć za wzrost napięcia we wschodniej Ukrainie. Podczas czwartkowego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ podkreślała też, że zniesienie sankcji wobec Rosji będzie możliwe dopiero, gdy kraj zwróci Krym Ukrainie.
  Nikki Haley

  Nikki Haley ©CC BY 4.0/Office of the President-elect

  - Stany Zjednoczone potępiają działania Rosji. Wzywamy kraj do deeskalacji przemocy we wschodniej Ukrainie, wzywamy do wycofania się z Krymu. W przeciwnym wypadku sankcje wobec Moskwy będą kontynuowane - mówiła nowa ambasador USA przy ONZ Nikki Haley, cytowana przez CNN.


  Źródło: RUPTLY/X-News


  Podczas swojego pierwszego wystąpienia na Radzie Bezpieczeństwa ONZ kobieta podkreślała, że USA zależy na poprawie stosunków z Rosją. – Jednak tragiczna sytuacja we wschodniej Ukrainie wymaga jasnego i zdecydowanego potępienia rosyjskich działań. Mówimy o tysiącach uwięzionych cywilów, zniszczonej infrastrukturze i kryzysie, który zagraża kolejnym tysiącom. To musi się skończyć – dodała Haley.

  CZYTAJ TAKŻE: Władimir Putin ostro o raporcie kompromitującym Donalda Trumpa

  Innego zdania jest stały przedstawiciel Rosji w ONZ Witalij Czurkin, który ponownie oskarżył Kijów. Według niego Ukraina „rozpaczliwie i gorączkowo” stara się osiągnąć zwycięstwo militarne. Eskalacja przemocy w kraju ma być „sprowokowana” przez ukraińskie służby bezpieczeństwa.

  – Ukraińscy przywódcy potrzebują pieniędzy, które mogą wyłudzić z Unii Europejskiej, innych krajów europejskich i od Stanów Zjednoczonych, a także od międzynarodowych instytucji finansowych. Dlatego udają ofiary agresji – mówił w czwartek Czurkin cytowany przez ABC News.

  Jego zdaniem do każdego zaostrzenia sytuacji w Donbasie dochodzi w momencie zagranicznych podróży ukraińskich liderów. Przemawiając do Rady Bezpieczeństwa ON wezwał do natychmiastowego zawieszenia broni

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  agresywny

  usrael (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Krym należy do Rosji podobnie jak Lwów i Wilno należą do Polski. Pod chwilową okupacją pseudo krajów, czyli ukrainy i litwy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  brawo

  kjhg (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Brawo pani ambasador.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo