Ważne
  Niedzica - doskonale miejsce wypadowe w Pieniny, Gorce Tatry...

  Niedzica - doskonale miejsce wypadowe w Pieniny, Gorce Tatry i Beskid Sądecki

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Niedzica - doskonale miejsce wypadowe w Pieniny, Gorce Tatry i Beskid Sądecki
  1/13
  przejdź do galerii

  Noclegi w stylowych chatach z widokiem na zamek
  Czarowi Pienin ulegli Jan Matejko, Bolesław Prus i Henryk Sienkiewicz. Przyjeżdżali w te strony nie tylko po to, by napić się leczniczych wód, ale również, by rozkoszować się niezapomnianymi krajobrazami i podziwiać piękno natury. To tutaj pośród malowniczych krajobrazów znajduje się mała wieś o nazwie Niedzica. Jest położona w Pieninach Spiskich, 25 km od Nowego Targu, ok. 40 km od Zakopanego i 65 km od Nowego Sącza. Wielbiciele gór i przyrody powinni zatrzymać się tutaj na dłużej, a miłośnicy legend – poznać ją lepiej. To właśnie na zamku w Niedzicy ukryte jest ponoć inkaskie pismo węzełkowe, zawierające dane o miejscach ukrycia skarbów! Podczas letnich miesięcy organizowany jest tu projekt dla turystów „Wakacje z duchami”, nawiązujący do książki Adama Bahdaja oraz serialu z 1971 roku powstałego na kanwie książki pod tym samym tytułem.  Przyjeżdżając w te strony warto zobaczyć również zaporę i elektrownią wodną oraz Zalew Czorsztyński. Dla wielu osób zwiedzanie Elektrowni Wodnej z przewodnikiem jest niezapomnianym przeżyciem. Udostępnione dla turystów są zarówno pomieszczenia technologiczne elektrowni (m.in. urządzenia do produkcji prądu), jak i podziemny tunel, ze znajdującą się w nim galerią kontrolną zapory, poprowadzona w skale na głębokości ponad 45 metrów od lustra wody i nasypu budowli (tamy). Do wyboru są dwie trasy wycieczkowe. Nieregularne brzegi zbiornika sprawiają, że szczególnie z góry rozciąga się tutaj niesamowity widok.  Miłośnikom obiektów historycznych polecamy Zamek w Niedzicy, który był plenerem wielu filmów. W całej Europie znaną atrakcją Pienin jest Przełom Dunajca i odbywające się tam od blisko 200 lat spływy tradycyjnymi łodziami flisackimi. Na terenie Niedzicy znajduje się także kościół p.w. św. Bartłomieja z XV w. Odkryto w nim fragmenty polichromii, pochodzące również z XV wieku. Dzięki budowie zapory i utworzeniu sztucznego Jeziora Czorsztyńskiego, Niedzica stała się głównym ośrodkiem rekreacyjnym i wypoczynkowym na tym terenie.

  Niedzica ma też doskonałą bazę noclegową i gastronomiczną. Serdecznie zapraszamy do spędzenia wolnego czasu w Zespole Rekreacyjnym Polana Sosny. Ośrodek znajduje się niedaleko przejścia granicznego ze Słowacją, z widokiem na Zamek Dunajec oraz Pieniny.

  Zespół Rekreacyjny Polana Sosny oferuje noclegi w stylowych Chatach Regionalnych:

  Chata Spiska. Chata z początku XX wieku została przeniesiona z Łapsz Niżnych i zrekonstruowana na Polanie Sosny. Chatę zaadoptowano na obiekt hotelowy z 2-3 osobowymi pokojami ( TV SAT, radio, telefon ), precyzyjnie łącząc wysoki standard z oryginalnymi elementami wyposażenia, zachowując tradycję i kulturę Spisza. Jest tu 18 miejsc noclegowych.

  www.niedzica.pl/24-Chata_Spiska

  Chata z Kir. Stylowa góralska "Chata z Kir" powstała z połączenia starego młyna z Czarnego Dunajca i przeniesionej drewnianej chaty z Kir. Obiekt posiada 31 miejsc noclegowych z 1-2-3 osobowymi pokojami ( TV SAT, radio, telefon ). Przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

  www.niedzica.pl/40-Chata_z_Kir

  Dla mniej wymagających oferujemy - szczególnie latem - Camping** „Polana Sosny”, który został laureatem konkursu „Mister Camping” 2009, 2012, 2013, 2014, 2015 oraz w 2016 roku jako „Super Mister Camping”

  Posiłki serwowane są w Restauracji Dwór. Wystrój restauracji zachowuje elementy z epoki i pozwala odczuć klimat XVII-wiecznego dworku polskiego. Menu Restauracji Dwór oparte jest na tradycyjnej kuchni polskiej i węgierskiej, przybliża tradycje regionu Spisza.

  www.niedzica.pl/8-Restauracja_Dwor


  Zapraszamy do skorzystania ze zniżki 20% na pobyt i wyżywienie w obiektach CTiR Niedzica.pl ważny w terminie: 01.03.2017 -28.04.2017 ( poza terminem Świąt Wielkanocnych ).

  Zespół Rekreacyjny Polana Sosny

  os. Polana Sosny 1
  34-441 Niedzica
  tel. +48 18 334 77 60
  +48 18 262 94 03
  fax. +48 18 334 77 63
  polana.sosny@niedzica.pl
  www.niedzica.pl
  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo