Kuchenno-biznesowe rewolucje. Ewa Wachowicz gotuje u...

  Kuchenno-biznesowe rewolucje. Ewa Wachowicz gotuje u Zalipianek

  Małgorzata Mrowiec

  , Arkadiusz Maciejowski

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  Kuchenno-biznesowe rewolucje. Ewa Wachowicz gotuje u Zalipianek
  1/12
  przejdź do galerii

  ©Andrzej Banaś

  Kraków. Producentka programów kulinarnych przejęła prowadzenie restauracji na rogu ulicy Szewskiej i Plant od spółki Viva2, „bohaterki” naszych artykułów dotyczących nieprawidłowości w wynajmowaniu gminnych lokali.
  Ewa Wachowicz, była Miss Polonia, znana m.in. z prowadzenia programu „Ewa gotuje”, postanowiła zaistnieć na kulinarnej mapie Krakowa. Poprowadzi restaurację tuż obok Rynku Głównego.

  Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że weszła w relacje biznesowe z ludźmi związanymi ze spółkami Viva i Viva2. To pozwoli jej rozpocząć wkrótce działalność w gminnym lokalu przy ul. Szewskiej.

  O budzących wiele wątpliwości działaniach tych spółek pisaliśmy od stycznia br. Ich właściciele wynajęli od miasta kilka atrakcyjnych lokali w ścisłym centrum, m.in. właśnie przy ul. Szewskiej 24, gdzie wcześniej restaurację prowadziły słynne Zalipianki. Mieli wyremontować pomieszczenia i prowadzić w nich działalność, tymczasem miesiącami tak się nie działo. A urzędnicy, zamiast rozwiązać umowy, przyznawali spółkom ogromne ulgi w czynszach na czas deklarowanych prac.

  Sprawą zajęło się CBA. W efekcie krakowska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie ewentualnych łapówek i łamania prawa przy wynajmie lokali należących do gminy. - Trwają przesłuchania świadków i oględziny. Niewykluczone, że prokurator poleci przeprowadzenie ich również z udziałem rzeczoznawcy - mówi Temistokles Brodowski z CBA.

  Od kilku tygodni restauracja przy ul. Szewskiej 24, którą Viva2 uruchomiła w lutym, nie działa. Taśmą zagrodzony jest taras, który według ogłoszeń na szybach miał zostać wyremontowany i udostępniony gościom. Jak widać, lokal z ogródkiem uruchomi już nowa firma.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Od początku chodziło właśnie o to !

   Przemek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Ci, co przejęli lokal od ZIKiT'u , jak można teraz sądzić, chcieli zrobić interes WYŁĄCZNIE na oddaniu tej miejscówki komuś z dużą kasą. Ślimaczyli się z remontem, zmuszeni, otworzyli lokal do...rozwiń całość

   Ci, co przejęli lokal od ZIKiT'u , jak można teraz sądzić, chcieli zrobić interes WYŁĄCZNIE na oddaniu tej miejscówki komuś z dużą kasą. Ślimaczyli się z remontem, zmuszeni, otworzyli lokal do serwowania herbaty, po chwili zamknęli - bo taras był do remontu ....
   ZIKiT dał im korzystną umowę, według której mogli ten obiekt 'remontować' w nieskończoność, płacąc jakieś grosze.
   Bardzo Dobrze, że lokal wreszcie ruszy naprawdę. Szkoda, że ten quasi mafijny układ, firmuje, teraz, takie nazwisko.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Od początku chodziło właśnie o to

   Iga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   ZIKiT nie zajmuje się lokalami.Od tego jest ZBK-Zarząd Budynków Komunalnych.Wałki i przekręty to ich specjalność od wielu lat.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do Przemek

   Iga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Nie od ZIKit-bo ten jest od remontów dróg,transportu i tym podobnych,lecz od ZBK.A tam wałki na lokalach użytkowych i mieszkaniach to norma.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Już wystarczy Wacowicz w TV

   til; (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   Dajcie spokój z tą Wachowicz

   Jak oglądam te ciepłe kluski o usypiającym głosie wszystko mi się przewraca

   Nie powinno się tak długo pokazywać jej programów bo tam nic ciekawego nie ma

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama