Ważne
  Kraków. Sąd apelacyjny podwyższa karę, za skok z bronią na...

  Kraków. Sąd apelacyjny podwyższa karę, za skok z bronią na „żabkę” w Tarnowie

  Zdjęcie autora materiału
  Artur Drożdżak

  Gazeta Krakowska

  Za napad z bronią Sąd Apelacyjny w Krakowie podwyższył Łukaszowi N. karę do czterech i pół roku więzienia. Ten wyrok jest już prawomocny.
  27-letni Łukasz N. 3 maja ub.r postanowił dokonać skoku na sklep w Tarnowie. Z piwnicy zabrał pistolet startowy i jak potem powie, „postanowił zorganizować sobie pieniądze”.

  W markecie przy Garbarskiej było za dużo ludzi, więc ubrał kominiarkę i wszedł do sklepu żabka ekspress przy Lwowskiej. Przeszedł za ladę i podszedł do ekspedientki, która siedziała na krześle, popchnął ją na półkę i zażądał gotówki. Dała mu kasetkę z pieniędzmi i reklamówkę, do której przesypał bilon.

  Po drodze do domu wyrzucił broń i kominiarkę, a kasę wydał na papierosy, alkohol i jedzenie.
  Z opinii balistycznej wynikało, że pistolet był bronią palną, bo posiadał wszystkie części składowe, a mechanizmy działały w sposób umożliwiający oddanie strzałów przy użyciu naboi alarmowych. Łukasz N. po zatrzymaniu wskazał, gdzie porzucił broń i przyznał się do winy.

  Sąd Okręgowy w Tarnowie skazał go an trzy i pół roku więzienia, ale skuteczna okazała się apelacja prokuratury, która chciała wyższej kary dla mężczyzny. Sąd Apelacyjny w Krakowie podwyższył ją o rok do czterech i pół roku więzienia. Zgodził się, że istotna dla sprawy jest wielokrotna karalność Łukasza N., negatywna prognoza kryminologiczna w jego sprawie oraz fakt, że z przestępstw uczynił sobie stałe źródło dochodu.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo