Apple, Google i Facebook protestują przeciwko dekretowi...

  Apple, Google i Facebook protestują przeciwko dekretowi Trumpa

  Sylwia Arlak AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Donald Trump

  Donald Trump ©NICHOLAS KAMM/AFP/EAST NEWS

  Do strajków przeciwko nowemu prezydentowi i jego dekretowi w sprawie zakazu wjazdu do USA, dla uchodźców i podróżnych z siedmiu zamieszkanych głównie przez muzułmanów krajów, dołączyło właśnie niemal 100 firm technologicznych. Jak argumentują ich przedstawiciele – w Ameryce brakuje wykwalifikowanych pracowników.
  Donald Trump

  Donald Trump ©NICHOLAS KAMM/AFP/EAST NEWS

  - Imigracja i innowacja idą w parze – podkreślał specjalista SEO. Carl Guardino. - Wiele firm naprawdę rozpocznie zaciętą walkę, jeśli nagle zabraknie pracowników - dodał Greg Morrisett, z Cornell University. Zaskarżyć dekret Donalda Trumpa postanowiło prawie 100 firm technologicznych w tym m.in. Google, Apple, Microsoft, eBay, Netflix, Facebook i Twitter – podaje ABC News.

  USA: ZAKAZ WJAZDU DLA OBYWATELI SIEDMIU KRAJÓW ISLAMSKICH ZAWIESZONY. SĄD ODRZUCIŁ APELACJĘ TRUMPA


  Przedstawiciele tych firm są zdania, że w Ameryce brakuje pracowników, którzy odpowiadaliby ich potrzebom. – Imigranci stworzyli jedne z najbardziej innowacyjnych i znanych firm w kraju (…) Dekret prezydenta utrudnia zatrudnianie nowych pracowników z całego świata, zwiększa koszty i przeszkadza firmom konkurować na rynku międzynarodowym - czytamy w oficjalnej notce przedsiębiorstw. Krytycy zarzucają zaś, że firmy faworyzują imigrantów, ponieważ ci mają mniejsze wymagania finansowe.

  USA. DONALD TRUMP ODPOWIADA NA DECYZJĘ SĄDU: "TEN WYROK JEST NIEDORZECZNY"


  Przypomnijmy, że amerykański sąd apelacyjny odrzucił żądanie administracji prezydenta Trumpa, aby natychmiast przywrócić zakaz wstępu do USA dla obywateli siedmiu krajów islamskich. Został on zablokowany przez sędziego federalnego w Seattle w piątek, tydzień po wejściu w życie. Rząd USA musi teraz zaprezentować więcej argumentów.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to oznacza upadek wartości typu "niepodległość kraju"

  jows (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  bo dlaczego kraj, wybrany przywódca - nie ma prawa wybierać kogo wpuszcza na swój teren?? dlaczego nie ma prawa przeciwdziałać czasowo przeciwko terroryzmowi zapewniając bezpieczeństwo swoim...rozwiń całość

  bo dlaczego kraj, wybrany przywódca - nie ma prawa wybierać kogo wpuszcza na swój teren?? dlaczego nie ma prawa przeciwdziałać czasowo przeciwko terroryzmowi zapewniając bezpieczeństwo swoim wyborcom??...bo to upadek wartości! na samo dno...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Fuck'em

  all (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Nie mam konta ani na google, ani na tym żydowskich geszefcie. Mam kupione kiedyś iPad i iPhone. I nic więcej nigdy nie kupię od pedałującego kucharza. Howgh. Bravo President Trump !!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tylko

  Trump (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

  Niech apple, google i facebook kupią sobie wyspę, na której zbudują raj dla uchodźców. Brawo Trump!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo